Przyszłość etykietowania a dokładne oznaczenia infrastruktury

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  
Brother

Drukarki etykiet to urządzenia, które znacznie usprawniają oznaczanie przedmiotów i elementów infrastruktury. Dzięki nim proces ten przebiega szybciej i jest bezpieczniejszy.

Stosowanie etykiet wśród elektryków i personelu technicznego wzrosło w ostatnich trzech latach o prawie 50 procent. Szacuje się, że w ciągu kolejnych trzech etykietowanie przedmiotów znajdujących się na wyposażeniu przedsiębiorstw zyska na jeszcze większej popularności.

Mimo to wciąż wiele organizacji nie przywiązuje odpowiedniej wagi do profesjonalnych oznaczeń infrastruktury. Rodzi to niebezpieczeństwo szczególnie w przypadku nieprzestrzegania normy BHP, podczas ewakuacji w sytuacji zagrożenia czy w przypadkach błędnych oznaczeń instalacji elektrycznych.

Dbałość o instalację elektrotechniczną we wszystkich typach budynków wymaga uniwersalnego, wytrzymałego i praktycznego sprzętu. Mobilna i prosta w obsłudze drukarka etykiet ułatwia pracę nie tylko monterom, ale również ich klientom, a łatwe odczytywanie przyczynia się do oszczędności czasu i zasobów. Równie ważne, jak profesjonalne drukarki, są wysokiej jakości media, na których drukują urządzenia – profesjonalne taśmy oferują wysoką trwałość oraz czytelność produkowanych oznaczeń.

Istotną rolę w pracy elektryków i elektroinstalatorów odgrywa technologia. Aż 93 proc. pracowników używa smartfonów w celach służbowych, a 62 proc. z nich korzysta także z aplikacji klasy profesjonalnej. Z kolei 28 proc. użytkowników wykorzystuje nowe technologie w procesach znakowania przedmiotów w celu zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami.

Pobierz infografikę i zobacz m.in. główne problemy z etykietowaniem oraz najczęściej znakowane przedmioty i opinie profesjonalistów. Powstała ona w oparciu o wyniki badania przeprowadzonego przez agencję badawczą Rainmakers CSI na grupie 1024 ekspertów z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch pomiędzy sierpniem 2015 a marcem 2016 roku.

Firma Brother należy do grupy wiodących na świecie producentów wyspecjalizowanych w dziedzinie urządzeń drukujących i technologii komunikacyjnych. Jest liderem w segmencie monochromatycznych wielofunkcyjnych urządzeń laserowych. Swoją działalność rozpoczęła w 1908 r. w Japonii, a w 2008 r. obchodziła 50-lecie obecności na rynku europejskim. Brother zatrudnia na całym świecie 25 000 pracowników. Swój sukces w Europie firma zbudowała w oparciu o wysoką jakość, wyjątkowo korzystny wskaźnik cena/wartość, marketing, lokalną sieć dystrybucji i serwisu, wysoki poziom zaangażowania na rzecz ochrony środowiska oraz dostępność dla klienta. Brother oferuje zastrzeżone technologie, opracowywane, wytwarzane i dystrybuowane całkowicie we własnym zakresie. Firma posiada certyfikat ISO140001 i otrzymała prestiżowe międzynarodowe certyfikaty „Energy Star”, „der Blaue Engel” i „Eco Mark”. Brother Polska jest częścią Brother International Ltd. Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie www.brother.com.