Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności 2017

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

tel. 22 743 00 70-71
re@rynekelektryczny.pl

  |  

Firma Elektrobud S.A. została nominowana do prestiżowego wyróżnienia – Polskiej Nagrody Innowacyjności 2017. Doceniono przemysłową stację transformatorową ICZ-E, opatentowaną i produkowaną przez firmę ze Wschowy. Główne przesłanki, jakie zdecydowały o nominacji do nagrody to walory ekonomiczne, ekologiczne oraz względy bezpieczeństwa. Ten nowoczesny produkt zasilający wyprzedził pod względem technologicznym tradycyjne stacje transformatorowe.

 

 

 

Wymierne i wyliczalne korzyści finansowe to najważniejszy atut przemysłowej stacji transformatorowej ICZ-E. Wynikają one z obniżenia kosztów budowy zasilania elektroenergetycznego i zmniejszenia strat cieplnych. Dla przykładu w zakładzie produkcyjnym, który pracuje przez 22 dni w miesiącu w systemie dwuzmianowym, miesięczna strata w przesyle energii elektrycznej w stosunku do tradycyjnego rozwiązania to zysk ponad 5 tys. zł. W skali roku generuje zysk w wysokości 60 tys. zł. Sumaryczny zysk z obniżenia kosztów budowy i kosztów eksploatacji to około milion złotych.

Zmniejszenie kosztów eksploatacji zwiększa zysk przedsiębiorstwa. Dlatego koszty eksploatacji i budowy powinny być już wyliczone na etapie opracowywania projektu inwestycji. Obniżenie kosztów budowy następuje w wyniku zabudowy przemysłowej stacji transformatorowej w pobliżu urządzeń potrzebujących dużo energii elektrycznej. Zysk otrzymuje się na obniżeniu kosztów inwestycji dzięki zakupowi małej ilości kabli niskiego napięcia.

Ekologicznie i bezpiecznie

Wymierne i wyliczalne korzyści finansowe zakładów produkcyjnych przekładają się w efekcie na przyjazny środowisku naturalnemu charakter ICZ-E, wynikający z ograniczenia zużycia energii elektrycznej. Tym bardziej, że stale rosnące koszty energii coraz częściej przemawiają za tym, aby w zakładach produkcyjnych, czy też biurowcach lub galeriach handlowych postawić na innowacyjne rozwiązania, które zwiększą oszczędności w eksploatacji. Poza tym przemysłowa stacja transformatorowa ICZ-E jest rozwiązaniem w pełni bezpiecznym. Stację można umieścić w bezpośrednim sąsiedztwie ludzi, którzy pracują w zakładzie pracy ciągłej. O wysokich standardach bezpieczeństwa ICZ-E decyduje metalowa obudowa, stanowiąca klatkę Faradaya, przez którą nie przenika pole elektromagnetyczne.

Estetyka i więcej przestrzeni

Elektrobud S.A. ma w swojej ofercie przemysłowe stacje transformatorowe ICZ-E w wersji parterowej i piętrowej. Każdą z nich można umieścić wewnątrz zakładu produkcyjnego, w dogodnym miejscu. Co więcej, przemysłową stację transformatorową ICZ-E można umieścić w taki sposób, żeby jeszcze lepiej wykorzystać zagospodarowanie terenu firmy produkcyjnej. Firma już na etapie projektowania może zaproponować umiejscowienie przemysłowych stacji transformatorowych ICZ-E nie tylko na powierzchni hali produkcyjnej, ale także pod jej zadaszeniem lub bezpośrednio na dachu. To jedyne takie rozwiązanie na rynku, a przy tym najbardziej innowacyjne spośród wszystkich dostępnych.

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny