Platforma do zarządzania energią w gminie

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

tel. 22 743 00 70-71
re@rynekelektryczny.pl

  |  
DK Energy Polska i Miasto Gdynia uruchamiają InvisoLite, innowacyjną platformę do zarządzania energią w gminie

Na zlecenie Gminy Miasta Gdyni, DK Energy Polska we współpracy z Matex Controls zaprojektowały i wdrożyły uszytą na miarę aplikację internetową InvisoLite, umożliwiającą gromadzenie i kompleksową analizę danych zużycia energii i mediów w obiektach publicznych w celu przyspieszenia trwałej efektywności energetycznej gminy.

Prace rozwojowe zostały wykonane w ścisłej współpracy z Samodzielnym Referatem ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni, który odpowiada m.in. za realizację przyjętego w 2016 r. Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Od 2 listopada br. kompleksowym monitorowaniem zużycia energii i mediów zostanie objętych około 450 budynków i 1500 punktów poboru energii. InvisoLite stanie się wówczas narzędziem do energetycznego zarządzania gminą, celem obniżenia kosztów zakupu energii i mediów w wydatkach bieżących.

Wypracowany moduł raportowania i analizy porównawczej obiektów, w zależności m.in. od ich stanu technicznego i funkcjonalności budynków, pomoże również w planowaniu dalszych inwestycji proefektywnościowych oraz – co najważniejsze – w zmniejszeniu własnego śladu węglowego.

Marek Stępa, wiceprezydent Miasta Gdyni, zapewnia: „System wpisuje się w ideę smart cities. Nowe rozwiązania informatyczne dają doskonałe narzędzia, z których musimy korzystać chcąc dobrze zarządzać energią w gminie”.

Adam Palacz, Dyrektor Rozwoju i Członek Zarządu DK Energy Polska deklaruje: „Jako spółka zależna do Grupy Dalkia, to dla nas zaszczyt towarzyszyć Gdyni we wdrożeniu innowacyjnego, cyfrowego rozwiązania na rzecz zarządzania oraz ciągłego podwyższenia jego efektywności energetycznej”.

 

Marcin Michalski, Prezes Zarządu Matex Controls zaznacza: „Najważniejszy element projektu to człowiek, zarówno użytkownik systemu InvisoLite jak i beneficjent, czyli mieszkaniec Gdyni. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wypracować platformę bardzo intuicyjną w codziennej obsłudze, która umożliwi również wykonanie kompleksowych analiz na rzecz poprawy jakości powietrza. System jest rozwojowy i możliwy do dalszej konfiguracji o nowe funkcjonalności”.

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny

 

 

Udostępnij...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn