3. KONGRES OŚWIETLENIOWY LED Polska 2017 – relacja

Małgorzata Kozińska

Małgorzata Kozińska

redaktor naczelna
malgorzata.kozinska@rynekelektryczny.pl

  |  

W dniach 28-29 listopada 2017 r. odbył się Kongres Oświetleniowy LED Polska. To trzecia edycja spotkania branżowego. Tegoroczny  Kongres to prezentacja trendów oraz przegląd nowoczesnych technologii w oświetleniu. Przedstawione zostały także wyniki badań opraw oświetleniowych LED. Ważnym tematem były przetargi na oświetlenie drogowe, czyli najczęściej popełniane błędy przy tworzeniu wymagań dla oferentów. Żywym zainteresowaniem cieszył się panel dyskusyjny z udziałem ekspertów o jakości produktów LED na polskim rynku.

Sponsorami tegorocznego wydarzenia były firmy: LEDVANCE, LUG, OSRAM, PHILIPS i SCHREDER. Partnerzy merytoryczni to: Polski Komitet Oświetleniowy, Zakład Techniki Świetlnej Politechniki Warszawskiej oraz Centralny Instytut Ochrony Pracy PIB. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Rozwoju.

Wykładom towarzyszyła wystawa ze stoiskami sponsorów oraz innych firm oświetleniowych.

Kongres odbył się w nowej lokalizacji, w Centrum Olimpijskim PKOL. Kolejna edycja odbędzie się w tym samym miejscu, w dniach 20-21 listopada 2018 r.

Kongres Oświetleniowy LED Polska to jedyne w Polsce spotkanie w branży oświetleniowej poświęcone wyłącznie technologii LED.  Fundamentem są wyjątkowe wykłady merytoryczne prowadzone przez wysokiej klasy ekspertów ze świata nauki, przemysłu i usług oświetleniowych. Kongresowi towarzyszy wystawa składająca się ze stoisk informacyjnych firm.

Celem Kongresu jest szerzenie rzetelnej wiedzy na temat nowoczesnej technologii LED w oświetleniu. Corocznym spotkaniom towarzyszy hasło: W trosce o najwyższą jakość systemów oświetleniowych LED.

Organizatorem Kongresu jest Publikatech.Patronem medialnym – Rynek Elektryczny.

Archiwum edycji:

I Kongres Oświetleniowy LED Polska 2015

II Kongres Oświetleniowy LED Polska 2016

III Kongres Oświetleniowy LED Polska 2017