Po co nam ekranowanie?

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |   BITNER Po co nam ekranowanie? (233 KB)

Kompatybilność elektromagnetyczna (EMC, EMV) jest zdolnością urządzenia elektrycznego do poprawnej pracy w określonym środowisku elektromagnetycznym i nieemitowanie zaburzeń pola elektromagnetycznego zakłócającego poprawną pracę innych urządzeń pracujących w tym środowisku oraz swojej pracy. Urządzenie spełniające warunki kompatybilności elektromagnetycznej ma więc za zadanie nie wpływać na pracę innych urządzeń, nie być zakłócane przez inne urządzenia oraz samo przez siebie. Kable, jako „najdłuższa antena”, są najbardziej prawdopodobnym miejscem emisji zaburzeń elektromagnetycznych lub wystąpienia zakłóceń.

Zastosowanie różnego typu ekranów jest najlepszym sposobem ochrony przed zakłóceniami i zapewnieniem kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). Ekrany te występują w wielu konfiguracjach, przez co można je stosować w aplikacjach o różnych wymaganiach, od podstawowych do bardzo zaawansowanych.

Potencjał produkcyjny Zakładów Kablowych BITNER pozwala na wykonanie niemalże każdego kabla w wersji ekranowanej. Co zyskujemy stosując kable ekranowane? Jakie płyną z tego korzyści?

Artykuł ukazał się w Rynku Elektrycznym w Specjalnym Wydaniu na Targi Energetab 2018

Czytaj dalej

Załączniki: