Przyszłość elektroenergetyki to Internet Rzeczy

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
Sterowanie wyłącznikiem za pomocą smartfona

Branża energoelektryczna stoi przed koniecznością stworzenia nowego systemu dystrybucji energii elektrycznej, który powinien być inteligentny, bezpieczny i zrównoważony. Kluczem do sukcesu są rozwiązania uniwersalne i proste w obsłudze.

Firma Schneider Electric wprowadziła nowy wyłącznik mocy Masterpact MTZ jako część architektury EcoStruxure, który umożliwia zbudowanie takiego systemu – wszystko w oparciu o Internet Rzeczy (IoT).

Wyłącznik Masterpact MTZ to rozwiązanie, które właściwie wytycza nowy kierunek w komunikacji człowiek-maszyna. Łączność Bluetooth, NFC czy Ethernet pozwala na wykorzystanie urządzeń mobilnych do sterowania wyłącznikiem oraz monitorowania wielkości elektrycznych sieci zabezpieczanej przez Masterpact MTZ.

okładka Katalogu Rozdzielnice i obudowyKatalog Rozdzielnice i obudowy

Masterpact MTZ to przykład na to, że IoT ma szansę rozwinąć się w elektroenergetyce na dużą skalę. Znajduje zastosowanie praktycznie we wszystkich typach instalacji elektrycznych niskiego napięcia. Jego obsługa jest stosunkowo łatwa – można nim sterować za pomocą zwykłego smartfona.

Dodatkowo każdy Masterpact MTZ może być aktualizowany i personalizowany przez dodatkowe aplikacje pobierane ze strony www. Co istotne – aktualizacja nie wymaga wyłączenia rozdzielnicy.

RE na podstawie materiałów Schneider Electric

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny!