Narzędzia do zarządzania oświetleniem w małych i średnich firmach

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
sterowanie oświetleniem

Signify wprowadził dodatek do portfolio produktów związanych z Internetem Rzeczy ─ Interact Pro. To pierwszy wielozadaniowy, inteligentny system oświetlenia i oprogramowanie zaprojektowane specjalnie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

System współpracuje ze źródłami światła, oprawami i czujnikami Interact Ready marki Philips.

Interact Pro daje pracownikom możliwość wyboru oświetlenia, które odpowiada zadaniom, które mają w danym momencie do wykonania, porze dnia oraz dostosowanego do ich wzroku.

Więcej Informacji z rynku oświetleniowego

Inteligentne oświetlenie w biurach, magazynach i parkingach piętrowych

Interact Pro zaprojektowany jest dla małych i średnich powierzchni komercyjnych o powierzchni do 1000 m kw. w biurach i do 10 000 m kw.2 w pomieszczeniach przemysłowych. Umożliwia on jednoczesne podłączenie i zarządzanie aż 200 punktami świetlnymi. Oparte na chmurze oprogramowanie Interact Pro składa się z portalu internetowego, bramy, panelu sterowania i aplikacji, dzięki którym firmy mogą kontrolować swoje oświetlenie.

Interact Pro najlepiej sprawdza się w biurach, magazynach i parkingach piętrowych. Czujniki oświetlenia wykrywają, czy ktoś jest obecny i automatycznie włączają światła. Gdy pomieszczenie jest puste, światło jest przyciemniane, zmniejszając zużycie energii i koszty. Ponadto czujniki samoczynnie rozpoznają natężenie światła dziennego i odpowiednio dostosowują oświetlenie, aby firmy mogły poprawić swoją efektywność energetyczną. Dane ze zintegrowanego systemu oświetlenia są wyświetlane przez panel i aplikację Interact Pro. Umożliwia to właścicielom firm podejmowanie świadomych decyzji dotyczących zarządzania zużyciem energii i osiąganie celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, pokazując w ten sposób społeczną odpowiedzialność biznesu. Ponadto platforma Interact IoT umożliwia powiadomienia push i aktualizacje zabezpieczeń, dzięki czemu system jest aktualizowany automatycznie.

Krótszy czas instalacji

Oprogramowanie Interact Pro oraz lampy i oprawy Philips Interact Ready są obsługiwane przez otwarty globalny bezprzewodowy standard Zigbee 3.0. Bezprzewodowy system oświetlenia z konfiguracją opartą na aplikacji oznacza, że jego instalacja trwa krócej niż tradycyjnych systemów oświetleniowych. W związku z tym instalatorzy mogą szybciej przejść do kolejnych zadań, minimalizując tym samym zakłócenia w pracy klienta. Interact Pro to jedyny system, który może łączyć oprawy i lampy w zintegrowanym systemie z takim samym zakresem funkcji, takich jak: przyciemnianie, grupowanie i szeregowanie.

Po autoryzacji przez właściciela firmy, instalatorzy mogą przeprowadzić, za pośrednictwem panelu Interact Pro, zdalną diagnostykę, w tym kontrolę stanu oświetlenia. Dzięki temu mogą łatwo zidentyfikować każdy problem związany z systemem oświetlenia, unikając niepotrzebnych osobistych kontroli.

RE na podstawie materiałów signify