Poziomy banner na głównej

Nowa organizacja terenów targowych Light + Building

22/10/2019
Light Building nowa hala nr 12

Tereny targowe we Frankfurcie przeszły reorganizację. Kolejna edycja targów Light + Building odbędzie się z udziałem nowej hali z numerem 12, która stanowi architektoniczną atrakcję.

Messe Frankfurt to jeden z najważniejszych światowych graczy w biznesie wystawienniczym. Z jednej strony w pełni wykorzystuje możliwości oferowane przez digitalizację, z drugiej rozbudowuje tereny targowe, mając świadomość, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. Sukcesem są targi Light & Building, odbywające się co 2 lata. Polskie firmy również w nich uczestniczą, uznając to za konieczny element promocji własnej marki.

Targi Light + Building odbędą się w dniach 8-13 marca 2020 roku. Będzie to jubileuszowa 20. edycja targów.

Nowa hala z numerem 12

Hala 12 została oficjalnie otwarta 25 października 2018 r. Jej powierzchnia wynosi 34 000 mkw., czyli 5 boisk piłkarskich. W pobliżu znajduje się wielopoziomowy parking na 800 miejsc. Instalacja elektryczna składa się z 600 kilometrów kabli niskiego napięcia, w tym 50 kilometrów to kable sterownicze. Na dachu znajduje się 5300 modułów fotowoltaicznych o łącznej powierzchni 9000 mkw., które mogłyby zaspokoić zapotrzebowanie na prąd dla 241 gospodarstw domowych.

Zobacz tereny targowe Light + Building 2020

Do nowej hali 12 zostaną przeniesieni wystawcy z hali 8, czyli firmy reprezentujące elektrotechnikę budynkową. Natomiast hala 8 dołączy do oświetlenia. Będą tutaj stoiska firm np. z sektora oświetlenia awaryjnego. Hala 5 będzie wyłączona z targów Light & Building z powodu remontu.

Messe Frankfurt modernizuje tereny targowe od 1997 roku. Łączna kwota inwestycji to 1 miliard euro. Kolejne prace planowane są w halach 5 i 6, a także w Centrum Kongresowym.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter