Poziomy banner na głównej

Wielka inwestycja TME pod Łodzią

20/08/2019
wejście główne magazynu TME

Do połowy przyszłego roku pod Rzgowem ma powstać centrum logistyczne firmy Transfer Multisort Elektronik TME, o powierzchni przekraczającej 21 tys. mkw. W nowym centrum obok ludzi będą pracowały także roboty.

Prace przygotowawcze rozpoczęły się 29 lipca br. Oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się 23 września br. W uroczystości wzięli dział m.in. prezydent Łodzi – Hanna Zdanowska oraz burmistrz Rzgowa – Mateusz Kamiński. Budowa centrum firmy TME ma zakończyć się w 2020 roku, natomiast rozpoczęcie działalności w nowym budynku szacowane jest na 2021 rok. Firma planuje zatrudnić na początku ok. 500 osób.

Ludzie i roboty razem

Inwestycja to część projektu Greenfield zakładającego automatyzację części procesów, co oznacza, że ludzie i roboty będą pracować razem. W nowym centrum w miejscowości Gospodarz pod Rzgowem mają pojawić się maszyny pakujące czy automatyczne sortery, co pozwoli na zautomatyzowanie procesów magazynowych w 60 procentach.

TME centrum logistyczne
Projekt Centrum Logistycznego TME

Magazyn jak biuro

Inwestycji przewodzi hasło „Więcej niż magazyn”, które zakłada projektowanie miejsca pracy pod kątem pracowników. W nowym centrum zostaną zastosowane rozwiązania, które stworzą warunki porównywalne do biurowych. Do dyspozycji pracowników zostaną oddane także stołówka i strefa relaksu, która obejmować będzie m.in. pole do paintballa.

Kolejne etapy

Budowa, która ma się zakończyć w 2020 roku to pierwszy etap inwestycji. Dalsze etapy projektu zakładają, że powierzchnia zabudowy może sięgnąć 54 tys. mkw. Przekłada się to na planowane zatrudnienie, które w zależności od działania technologii może osiągnąć 2 tys. osób.

Głównym wykonawcą projektu jest firma Adamietz. Pierwszy etap inwestycji ma wartość 150 mln zł.

www.tme.eu/pl

JK

fot. TME

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter