Poziomy banner na głównej

Co trzeba wiedzieć o targach Light + Building 2020?

22/01/2020
targi Light + Building Portalhaus

W dniach 8-13 marca 2020 r. we Frankfurcie odbędą się targi Light + Building, poświęcone oświetleniu, elektrotechnice i automatyce budynkowej. To już 20. jubileuszowa edycja tej uznanej, międzynarodowej imprezy.

Light + Building 2020 odbywa się pod hasłem Connecting. Pioneering. Fascinating. To okazja nie tylko do świętowania 20. jubileuszu, ale także celebrowania dobrej koniunktury w sektorze nowoczesnych instalacji budynkowych.

Największe firmy na LB20

Jeden z głównych obszarów LB20 to trendy na rynku oświetleniowym. Obecność znanych firm, takich jak: Artemide, Bega, Erco, Fagerhult Group, Flos, Iguzzini, Martinelli Luce, Nimbus, Nordeon Group, Osram, Samsung, Seoul Semiconductor, Schréder, Signify, Tobias Grau, Trilux, Vibia Lighting i Zero wskazuje na szeroką gamę produktów oświetleniowych.

Kluczową rolę w kwestii instalacji w budynkach ma elektrotechnika. Obecne będą najbardziej znaczące firmy: ABB, Beckhoff, Busch-Jaeger, Dehn, Gira, Hager, Jung, Mennekes, OBO Bettermann, Phoenix Contact, Rittal, Schneider Electric, Siedle, Siemens, Stiebel Eltron, Wago i Warema.

Wzrasta poziom międzynarodowości Light + Building

O znaczeniu targów Light + Building świadczy liczba wystawców i zwiedzających. W 2018 roku liczba stoisk wyniosła 2714. Była to reprezentacja 55 krajów z całego świata. Goście przybyli z 177 krajów, łącznie ponad 220 000 odwiedzających.

Poziom międzynarodowości LB 20 wciąż wzrasta: 70 procent wystawców i 52 procent odwiedzających pochodziło z zagranicy. Do największych krajów odwiedzających po Niemczech należą: Chiny, Włochy, Holandia, Francja, Wielka Brytania, Szwajcaria i Belgia. Duży wzrost liczby odwiedzających odnotowano z krajów takich jak: Federacja Rosyjska, Indie, Finlandia, Korea i Ukraina. Nastąpił również znaczny wzrost liczby uczestników z Kazachstanu, Angoli i Namibii.

Polska z taką samą liczbą wystawców

Poprzednia edycja zgromadziła 87 wystawców z Polski. W 2020 r. liczba polskich wystawców nie zmieniła się. Tak samo jak dwa lata wcześniej wynosi 87. Nie jest to ta sama lista – w miejsce firm, które zrezygnowały z udziału, pojawiły się nowe. Nie zabraknie największych krajowych producentów sprzętu oświetleniowego, którzy już zdobyli uznanie na rynkach zagranicznych i wciąż rozwijają eksport.

Zobacz także: Lista polskich wystawców według hal

LB20 z nową halą

25 października 2018 r. została oficjalnie otwarta nowa hala z numerem 12. Obiekt stanowi architektoniczną atrakcję terenów targowych. Zostali tutaj przeniesieni wystawy z hali 8, czyli firmy elektrotechniczne. Wśród nich są cztery firmy z Polski.

Zobacz także: Reorganizacja terenów targowych Light + Building

Specjalne wydanie Newslettera RE

Goście z Polski chętnie odwiedzają targi Light + Building. Organizatorzy spodziewają się w tym roku ponad 3000 Polaków. Odwiedzą zarówno zagraniczne jak i polskie stoiska, poznając nowe produkty i technologie.

Wzorem ubiegłych lat redakcja Rynku Elektrycznego przygotowuje specjalne wydanie Newslettera, w którym znajdą się informacje o targach Light + Building 2020:

  • zaproszenia na stoiska firmowe,
  • informacje o ofertach firm,
  • lista polskich wystawców,
  • mapa terenów targowych.

Newsletter specjalny o LB20 wyślemy 25 lutego 2020 r.

Zapisz się na bezpłatny Newsletter Rynku Elektrycznego Light + Building 2020

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter