Poziomy banner na głównej

Co trzeba wiedzieć o targach Light + Building 2020?

22/01/2020
targi Light + Building Portalhaus

Co dwa lata odbywają się we Frankfurcie na Menem targi Light + Building poświęcone oświetleniu, elektrotechnice i automatyce budynkowej. W 2020 r. przypada 20. jubileuszowa edycja tej uznanej, międzynarodowej imprezy.

Targi Light + Building zaplanowane były na 8-13 marca 2020 r. Jednak ze względu na rozprzestrzenianie się na świecie koronawirusa, organizator podjął decyzję o przesunięciu terminu. Nowa data targów LB20 to 27 września – 2 października 2020 r. (od niedzieli do piątku).

Light + Building 2020 odbywa się pod hasłem Connecting. Pioneering. Fascinating. To okazja nie tylko do świętowania 20. jubileuszu, ale także celebrowania dobrej koniunktury w sektorze nowoczesnych instalacji budynkowych.

Największe firmy na LB20

Jeden z głównych obszarów LB20 to trendy na rynku oświetleniowym. Obecność znanych firm, takich jak: Artemide, Bega, Erco, Fagerhult Group, Flos, Iguzzini, Martinelli Luce, Nimbus, Nordeon Group, Osram, Samsung, Seoul Semiconductor, Schréder, Signify, Tobias Grau, Trilux, Vibia Lighting i Zero wskazuje na szeroką gamę produktów oświetleniowych.

Kluczową rolę w kwestii instalacji w budynkach ma elektrotechnika. Obecne będą najbardziej znaczące firmy: ABB, Beckhoff, Busch-Jaeger, Dehn, Gira, Hager, Jung, Mennekes, OBO Bettermann, Phoenix Contact, Rittal, Schneider Electric, Siedle, Siemens, Stiebel Eltron, Wago i Warema.

Wzrasta poziom międzynarodowości Light + Building

O znaczeniu targów Light + Building świadczy liczba wystawców i zwiedzających. W 2018 roku liczba stoisk wyniosła 2714. Była to reprezentacja 55 krajów z całego świata. Goście przybyli z 177 krajów, łącznie ponad 220 000 odwiedzających.

Poziom międzynarodowości LB 20 wciąż wzrasta: 70 procent wystawców i 52 procent odwiedzających pochodziło z zagranicy. Do największych krajów odwiedzających po Niemczech należą: Chiny, Włochy, Holandia, Francja, Wielka Brytania, Szwajcaria i Belgia. Duży wzrost liczby odwiedzających odnotowano z krajów takich jak: Federacja Rosyjska, Indie, Finlandia, Korea i Ukraina. Nastąpił również znaczny wzrost liczby uczestników z Kazachstanu, Angoli i Namibii.

Polska z taką samą liczbą wystawców

Poprzednia edycja zgromadziła 87 wystawców z Polski. W 2020 r. liczba polskich wystawców nie zmieniła się. Tak samo jak dwa lata wcześniej wynosi 87. Nie jest to ta sama lista – w miejsce firm, które zrezygnowały z udziału, pojawiły się nowe. Nie zabraknie największych krajowych producentów sprzętu oświetleniowego, którzy już zdobyli uznanie na rynkach zagranicznych i wciąż rozwijają eksport.

Zobacz także: Lista polskich wystawców według hal

LB20 z nową halą

25 października 2018 r. została oficjalnie otwarta nowa hala z numerem 12. Obiekt stanowi architektoniczną atrakcję terenów targowych. Zostali tutaj przeniesieni wystawy z hali 8, czyli firmy elektrotechniczne. Wśród nich są cztery firmy z Polski.

Zobacz także: Reorganizacja terenów targowych Light + Building

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter