„Liczymy na utrzymanie pozycji lidera w osprzęcie siłowym” – Agnieszka Mazur

27/11/2023
siedziba PCE w Dzierżoniowie

PCE Perfekcja Czas Elastyczność

Pozytywna energia stanowi fundament działalności biznesowej. Marka PCE ma solidne zasoby tej energii, która nieustannie jest podtrzymywana przez jakość produktów oraz umiejętność dopasowania się do rynku. Nie dziwi zatem fakt, że także w Polsce firma zdobyła zaufanie, a więc może dalej rozwijać się, dążąc do sukcesywnego doskonalenia swoich produktów i usług, aby zapewniać klientom oczekiwane, trwałe korzyści.

PCE kojarzy się z osprzętem siłowym. Filarami oferty są gniazda i wtyczki trójfazowe produkowane w Austrii, z których firma PCE jest znana na całym świecie. Na rynku polskim jest niekwestionowanym liderem sprzedaży tego asortymentu. Znaczące miejsce zajmują również wyroby produkowane na miejscu, w Dzierżoniowie.

Agnieszka Mazur dyrektor handlowy PCE

Pozycja rynkowa PCE jest wynikiem stabilnego i kompetentnego zespołu, który świadczy obsługę klientów na wysokim poziomie. Szerokość asortymentu, nowości produktowe i realizacja indywidualnych zamówień są kluczem do sukcesu naszej marki – mówi Agnieszka Mazur, dyrektor handlowy PCE Polska Sp. o.o.

Gdy jakość jest standardem

Specjalizacja w osprzęcie siłowym pozwoliła firmie osiągnąć perfekcyjną technologię, która umożliwia tworzenie produktów doskonale sprawdzających się zarówno w przemyśle, na placach budowy, jak i w instalacjach domowych. Produkty PCE są przystosowane do pracy w trudnych warunkach np. w kopalniach, tunelach, elektrowniach czy przemyśle ciężkim.

Cechą wyróżniającą PCE spośród producentów branży elektroinstalacyjnej jest nie tylko doskonała jakość wyrobów, lecz także bardzo krótkie terminy realizacji zamówień, co w wynika z elastycznego systemu produkcji i świetnie opracowanych metod magazynowania. Duża wydajność i nieskomplikowany sposób przyjmowania oraz realizacji zamówień, umożliwiają oferowanie przystępnych cen na produkty spełniające najwyższe standardy jakości.

Wygrywa ten, kto ma produkcję

PCE obecne jest w Polsce od 30 lat, to znaczy od 1994 roku. Od samego początku rynek polski ogrywał znaczącą rolę dla właścicieli. Zaczęło się od działalności typowo handlowej, czyli sprzedaży osprzętu z austriackiej fabryki. Asortyment stopniowo rozszerzał się, a wraz z nim skala działalności. Oprócz obrotu towarowego pojawiła się linia montażowa zestawów gniazd i prostych rozdzielnic. Z czasem skromny montaż został zastąpiony sporym działem z kilkunastoma stanowiskami monterskimi, w którym zatrudnieni byli wykwalifikowani monterzy instalacji elektrycznych. Poważna karta historii otworzyła się wraz z uruchomieniem produkcji. Wzrosło wtedy znaczenie polskiego oddziału w grupie PCE. Działalność biznesowa nabrała dynamicznego tempa dzięki możliwościom inwestowania w fabrykę, zatrudniania specjalistów oraz zdobywania nowych klientów. Inwestycje pozwoliły na realizację większych przedsięwzięć, w tym odpowiedniego magazynu, dużych dostaw do dystrybutorów czy realizacji ciekawych projektów.

W ciągu 30 lat firma PCE Polska przeobraziła się z małej firmy handlowej w duże przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe. Od wielu lat sukcesywnie powiększamy powierzchnię magazynową jak i produkcyjną. Jednocześnie ulepszamy procesy i inwestujemy w park maszynowy oraz rozwiązania, które usprawniają produkcję wyrobów i skracają czas realizacji zamówień – stwierdza Agnieszka Mazur.

PCE Polska Sp. z o.o. to obecnie dwie lokalizacje w Dzierżoniowie, na Dolnym Śląsku. Łączna powierzchnia produkcyjna wraz z montażem to ok. 4 tys. mkw., a magazynowa 3,5 tys. mkw. Liczba pracowników to dzisiaj ok. 250 osób, natomiast w okresach wzmożonych zamówień zatrudnienie może sięgać nawet 300 osób.

W fabryce w Polsce produkowane są obudowy z tworzywa w różnych rozmiarach, okienka inspekcyjne do rozdzielnic, zestawy Combo-Pol, bębny do przedłużaczy jedno- oraz trójfazowych z serii XREEL. Produkcja ta odbywa się nie tylko na potrzeby rynku krajowego, lecz również na potrzeby firm z grupy, w tym firmy matki PC Electric. Ponadto od wielu lat w Dzierżoniowie produkowane są rozłączniki i łączniki krzywkowe w różnych wykonaniach elektrycznych dla firmy MERZ, która należy do grupy PCE i która od kilku dekad dostarcza swoje wyroby do klientów na całym świecie. Poza produkcją firma zajmuje się montażem rozdzielnic pod specjalne zamówienia klientów, w różnych konfiguracjach. W koszyku produkcyjnym są także przedłużacze zwijane na bębnach, wyroby z zakresu ochrony przeciwporażeniowej PRCDS+ czy ładowarki samochodowe.

Spełniamy potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Nasz zespół techniczno-konstruktorski czuwa nad stałym doskonaleniem produktów, dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie dotrzymać kroku wymogom rynku, zarówno w aspekcie technologicznym, jak i cenowym – potwierdza Agnieszka Mazur.

Niezastąpiony kanał sprzedaży

Hurtownie to kluczowy kanał sprzedaży – nieodzowny element strategii rozwoju PCE Polska. Spółka od wielu lat realizuje politykę nastawioną na dobrą współpracę z hurtowniami, i bardzo ją sobie ceni. Stworzone relacje dają poczucie bezpieczeństwa. Większość obrotu odbywa się poprzez dystrybutorów.

W zasadzie w każdej hurtowni jesteśmy jednym z największych i podstawowych dostawców w zakresie osprzętu siłowego. Dzięki naszym partnerom nasze wyroby docierają do miejsc w całym kraju i są rozpoznawalne w branży elektrotechnicznej – podkreśla Agnieszka Mazur.

Klient wyznacza kierunek zmian

Odkąd PCE istnieje w Polsce, wyróżnia się elastycznością, szybką reakcją na potrzeby klienta i dopasowaniem oferty, zwłaszcza na rozdzielnice według indywidualnych oczekiwań. Tym firma zdobyła swój udział w rynku krajowym, z czasem również za granicą (od początku eksportuje wyroby do krajów nadbałtyckich).

Jak każda firma, PCE trafia na różnego rodzaju bariery związane z rosnącymi kosztami produkcji czy wynagrodzeń. Sytuacja rynkowa nie sprzyja dziś inwestycjom, a nadwyżka podaży nad popytem powoduje wrażliwość rynku na cenę, która odgrywa znaczącą rolę w wyborze producenta. Jednak potencjał handlowy i produkcyjny pozwala PCE zachować wiodącą pozycję w branży.

Liczymy na utrzymanie pozycji lidera i zrównoważony rozwój. Będziemy podążać za wymaganiami zmieniającego się rynku, stawiając jednak cały czas na współpracę z naszymi wieloletnimi partnerami – podsumowuje Agnieszka Mazur.

PCE


oferta PCE

Oferta PCE to 9200 produktów:

 • zestawy gniazdowe,
 • rozdzielnice stacjonarne,
 • rozdzielnice przenośne,
 • rozdzielnice podwieszane,
 • rozdzielnice fotowoltaiczne,
 • gniazda i wtyczki przemysłowe,
 • osprzęt jednofazowy,
 • przedłużacze jedno- i trójfazowe,
 • stacje ładujące, złącza ładowania,
 • łączniki krzywkowe oraz wiele innych.

W tym roku pojawiły się:

 • seria rozdzielnic SOL-line ECO PV-BOX,
 • seria rozdzielnic stacjonarnych SAFETY z wyłącznikiem bezpieczeństwa grzybkowym,
 • Oświetlenie LED PRO.

Zapisz się na bezpłatny newsletter