Zarząd Signify zmniejszył się do dwóch osób

08/09/2025
As Tempelman kandydat na prezesa Signify

Firma Signify wybrała nowego dyrektora generalnego. Od 1 września 2025 r. funkcję tę pełni As Tempelman.

Jak podano w komunikacie, As Tempelman był oczywistym wyborem ze względu na jego strategiczną wizję, energię i udokumentowane osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju, przy jednoczesnym budowaniu kultury inkluzywnej i wysokiej wydajności.

Z ponad 130-letnią historią Signify zawsze było pionierem. Innowacyjność, pasja i cel, które definiują tę firmę, są niesamowite i to mnie tu przyciągnęło. Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do zespołu. Patrząc w przyszłość, wierzę, że istnieje prawdziwa możliwość rozwoju, aby wykorzystać istniejące mocne strony, odblokować nowe możliwości i nadal przewodzić w oświetleniu i nie tylko, poprawiając życie ludzi i społeczności na całym świecie – powiedział As Tempelman.

As Tempelman pełnił wcześniej funkcję dyrektora generalnego Eneco, firmy energetycznej, działającej w Holandii, Belgii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Pod jego przewodnictwem Eneco zrealizowało ambitne inicjatywy biznesowe i klimatyczne. Przed Eneco As Tempelman zajmował stanowiska kierownicze w firmie Shell.

Zmniejszenie składu zarządu Signify

Zmiany w zarządzie Signify są spowodowane odejściem w kwietniu 2025 r. Erica Rondolata ze stanowiska prezesa zarządu.

Dodatkowo, z dniem 31 grudnia 2025 r. firmę opuści Harsh Chitale, obecnie członek zarządu i dyrektor generalny działu Professional Business w Signify. Zdecydowała on o podjęciu pracy poza Signify.

Od 1 stycznia 2026 r. w skład zarządu Signify będą wchodzić dwie osoby:

  • As Tempelman, dyrektor generalny (CEO)
  • Zeljko Kosanovic, dyrektor finansowy (CFO)

RE na podstawie informacji Signify

Zapisz się na bezpłatny newsletter