Indeks zmian cen produktów instalacyjnych w kwietniu 2023

12/05/2023
kalkulacja kosztów instalacji

W dobie szalejącej inflacji i ciągłych zmian cen eksperci szczególnie uważnie obserwują dynamikę cen materiałów budowlanych. Z pomocą dla rynku instalacyjnego przychodzi hurtownia Onninen, która posiada szeroką ofertę produktów z branży elektrycznej i hydraulicznej. Jako profesjonalny dystrybutor na rynku materiałów instalacyjnych i budowlanych, śledzi trendy w zakresie indeksu zmiany cen produktów w głównych grupach asortymentowych, jakie oferuje klientom.

Poniższy wykres przedstawia dynamikę cen budowlanych materiałów instalacyjnych w kwietniu 2023 w porównaniu do roku poprzedniego.

Największy wzrost cen w tym okresie odnotowano w kategorii Aparatura elektryczna (20,1%). Z kolei w kategorii Fotowoltaika i magazyny energii badany wzrost cen był najniższy (5,3%).

Wśród pozostałych kategorii, najwyższy wzrost cen wystąpił w Kablach i przewodach (17,9%), Pompach ciepła (14,7%) oraz Technice instalacyjnej (14,1%)

W kategoriach Kuchnia i łazienka oraz Elektrotechnika wzrost cen wyniósł odpowiednio 12,7% i 13,6%.

W Sieciach wodno-kanalizacyjnych i gazowych (12,7%), Osprzęcie mieszkaniowym, biurowym i RTV (13,1%), Ogrzewaniu (10,7%) oraz Rekuperacji, klimatyzacji i wentylacji (9,7%).

W kategorii Narzędzia, BHP i artykuły budowlane wzrost cen wyniósł 6,4%, a w kategoriach Energetyka i systemy odgromowe oraz Zabezpieczenia przeciwpożarowe i ogniochronne wzrost wyniósł odpowiednio 5,8% i 11,3%.

Wciąż popularna wśród klientów kategoria: Fotowoltaika i magazyny energii wykazała indeks zmiany cen o 8,8%.

Oświetlenie wciąż należy do grupy produktów, których ceny rosną najwolniej. W kwietniu było to 6,2%.

Indeks zmian cen artykułów instalacyjnych w kwietniu 2023 r. w Onninen
Dynamika cen budowlanych materiałów instalacyjnych w kwietniu 2023 roku w hurtowni Onninen

Onninen to hurtownia elektryczna i hydrauliczna z międzynarodowym, ponad stuletnim doświadczeniem w biznesie instalacyjnym. W Polsce Onninen posiada 36 hurtowni stacjonarnych oraz wygodną wersję hurtowni internetowej www.onninen.pl, która umożliwia nieograniczone w czasie i miejscu zakupy B2B i B2C.     

ONNINEN

Zapisz się na bezpłatny newsletter