Taśmy LED ułatwiają realizowanie najbardziej wymagających projektów oświetleniowych

07/08/2019
taśmy LED Ledvance

Nowy system elastycznych taśm LED firmy Ledvance to wiele rozwiązań do wyboru, co pozwala na dowolność w projektowaniu. Można wybrać komponenty z zabezpieczeniem lub bez, z możliwością ściemniania, w pięciu temperaturach barwowych (od 2700 K do 6000 K) i współczynniku oddawania barw (CRI) Ra nawet 90 oraz strumieniu świetlnym od 300 do 2000 lm/m.

Taśmy elastyczne Ledvance są oferowane w 3 segmentach cenowych:

  • Taśmy z kategorii Superior to oświetlenie najwyższej jakości o imponującym współczynniku oddawania barw Ra przekraczającym 90. Na każdym metrze pasków umieszczono 140 diod, które zapewniają jednorodny strumień światła i równomierny rozsył na całej długości. Paski Superior z zabezpieczeniem mają szczelne obudowy o stopniu ochrony przed pyłem i wodą IP67, dlatego idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach: na zewnątrz budynków i w zakurzonych, wilgotnych pomieszczeniach. Objęte są 5-letnią gwarancją, mają trwałość sięgającą 60 tys. godzin i certyfikat TÜV potwierdzający ich wysoką jakość oraz bezpieczną konstrukcję.
  • Modele taśm ledowych z serii Performance również są certyfikowane przez TÜV, mają trwałość do 35 tys. godzin, współczynnik oddawania barw Ra 80, a w wersji z zabezpieczeniem spełniają wymagania przemysłowej normy IP66. Mają niemal równie dobre parametry, jak modele z linii Superior, a znacznie atrakcyjniejsze ceny. Idealnym zastosowaniem dla pasków Performance Line jest oświetlenie biur, szkół, restauracji, barów i sklepów. Ledvance oferuje 3 lata gwarancji na paski tej kategorii.
  • Najbardziej atrakcyjna cenowo kategoria to taśmy Value. Są uniwersalnym rozwiązaniem o dobrym stosunku jakości do ceny, przeznaczonym do podstawowych instalacji oświetleniowych. Również oferują współczynnik oddawania barw Ra 80 i występują także w wersji o stopniu ochrony IP65, a ich maksymalna trwałość została określona na 20 tys. godzin.

Akcesoria i dodatkowe komponenty

Nowy system Ledvance to także kompletne rozwiązanie, które obejmuje szeroką gamę profili do taśm LED (otwarte lub z ramką, do instalacji sufitowej lub ściennej), osłon i zasilaczy LED z funkcją ściemniania i bez.

Dostępne są również liczne akcesoria, umożliwiające łączenie taśm LED: złącza zasilające, złącza do pasków, zakończenia i wsporniki montażowe. Ponadto system pasków jest kompatybilny z elementami innych znanych producentów, co daje jeszcze większą dowolność i elastyczność zastosowań.

Sprawdź program do projektowania oświetlenia http://www.ledvance.com/led-strip-configurator

RE na podstawie materiałów Ledvance

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter