Fotowoltaika na dachach płaskich – nowa generacja systemu montażowego

31/08/2021
system montażowy pv na dachy płaskie IBC Solar

IBC SOLAR AG wprowadza na rynek najnowszą wersję aerodynamicznego systemu montażowego, przeznaczonego do instalacji fotowoltaicznych na dachach płaskich. IBC AeroFix G3 to nowej generacji rozwiązanie, które jest odpowiedzią na potrzebę stworzenia elastycznych i precyzyjnie dopasowanych systemów montażowych pozwalających bezpiecznie instalować moduły PV o coraz większej powierzchni.

Nowy system montażowy AeroFix G3 firmy IBC SOLAR:

  • daje możliwość dostosowania do różnorodnych wymiarów modułów PV,
  • umożliwia łączenie szerokich i wąskich szyn nośnych dla zmniejszenia kosztów,
  • pozwala instalować moduły w sześciu różnych wariantach bez dodatkowych naprężeń mechanicznych, co znacznie niweluje ryzyko uszkodzenia ogniwa i utraty wydajności.

System montażowy dla różnych wymiarów modułów fotowoltaicznych

Coraz większe powierzchnie osiągane przez moduły fotowoltaiczne wymagają zarówno elastycznych i precyzyjnie dopasowanych systemów montażowych, jak i gwarancji maksymalnego bezpieczeństwa. Nowy AeroFix G3 marki IBC SOLAR umożliwia instalację paneli o długości od 1500 do 2100 mm i szerokości od 980 do 1150 mm, a zintegrowane połączenie uchylne w podporze montażowej systemu pozwala instalować moduły bez dodatkowych naprężeń mechanicznych, co znacznie niweluje ryzyko uszkodzenia ogniwa i utraty wydajności.

Innowacyjne rozwiązania IBC SOLAR

Nowością w IBC AeroFix G3 jest możliwość łączenia w jednym systemie montażowym szerokich i wąskich szyn nośnych. Takie rozwiązanie w przypadkach stabilnych powierzchni dachowych lub fragmentów instalacji o obniżonym balaście pozwala wykorzystywać ekonomiczną szynę wąską. W konsekwencji uzyskuje się nie tylko maksymalną elastyczność, ale także minimalizację wydatków i nakładów materiałowych, wpływających na całkowity koszt systemu. Co ważne, osiągnięta efektywność kosztowa nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa instalacji dachowej.

Duże możliwości montażowe

Również pod względem opcji montażowych nowy system oferuje szeroką gamę zastosowań, precyzyjnie dopasowujących się do każdego dachu. Moduły AeroFix G3 mogą być instalowane w sześciu różnych wariantach, zarówno poprzecznie, jak i pionowo oraz w ustawieniu pod kątem 8, 10 lub 15 stopni w kierunku południowym lub wschód-zachód.

Szybka i wygodna instalacja

Maksymalne ułatwienie montażowe i opłacalność systemu zapewniają fabrycznie zainstalowane maty ochronne oraz kanały kablowe. System AeroFix G3 został wyposażony w szerokie szyny nośne, w które wbudowano kanały kablowe mogące pomieścić 28 x 6 mm² kabli. Oznacza to nie tylko łatwiejszy montaż, ale również oszczędność czasu, pracy i pieniędzy. Ponadto szyny podłogowe zapewniają dużą powierzchnię styku, a tym samym niski nacisk powierzchniowy i równomierny rozkład obciążeń na całym dachu.

Sprawdzona jakość

Podobnie jak we wcześniejszych modelach, tak i w nowym AeroFix G3 zastosowano materiały najwyższej jakości, czyli aluminium i stal nierdzewną oraz zadbano o idealne dopasowanie wszystkich komponentów. Gwarantuje to maksymalną stabilność systemu i trwałość dla wszystkich rodzajów dachów płaskich, niezależnie od tego, czy są one pokryte folią, bitumem, żwirem czy też roślinnością. Nowy AeroFix G3 jest zgodny z najnowszymi kryteriami Wind Technology Society (WtG).

Zobacz szczegóły: System montażowy AeroFixG3

IBC SOLAR

Zapisz się na bezpłatny newsletter