Kontrakt na zakup modułów PV za 200 mln zł

03/12/2019
moduł fotowoltaiczny Sunport Powerpower

Columbus Energy SA, firma działająca na rynku instalacji fotowoltaicznych w Polsce, zdecydowała się na zakup modułów fotowoltaicznych od Jiangsu Sunport Power Corp., Ltd. Umowa została zawarta w dniu 30 listopada 2019 r. Wartość kontaktu wynosi 200 mln zł, czyli 50 mln euro.

Sunport Power to chiński producent modułów fotowoltaicznych. Firma jako pierwsza na świecie opracowała i opatentowała przełomową technologię wysokowydajnych ogniw słonecznych opartych na technologii ogniw kontaktowych – MWT (Metal Wrap Through).

Kontrakt gwarantuje spółce Columbus Energy wyłączność na zakup i dystrybucję wszystkich produktów w technologii MWT w Polsce.

Technologia ogniw kontaktowych pozwala na wyeliminowanie strat wynikających z zacieniania przez bus bary przedniej powierzchni ogniwa i strat wynikających z rezystancji szeregowej. Nowa struktura maksymalizuje wykorzystanie promieniowania słonecznego.

Moduły PV marki Sunport Power mają niski temperaturowy współczynnik mocy, dzięki czemu charakteryzują się wysoką wydajnością nawet w upalne dni.

RE

Fot. Columbus Energy

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter