Rozdzielnice Elektrobudowy jadą do Londynu

16/07/2019
rozdzielnica Elektrobudowa

Elektrobudowa dostarczy do Anglii rozdzielnice, systemy i projekty za ponad 14 mln zł. Umowa obejmuje głównie dostawy rozdzielnic własnej produkcji i systemów: synchronizacji i alarmowego oraz wykonanie projektu obiektowego dla LondonEnergy – właściciela spalarni śmieci EcoPark w Londynie (Edmonton).

W ramach realizacji zadania Elektrobudowa dostarczy dla LondonEnergy rozdzielnice średniego napięcia D-12-2S (25 pól) i D-12P (37 pól) oraz systemy: synchronizacji oraz alarmowy. Spółka wykona także projekt obiektowy, który swoim zakresem obejmuje m.in. rozdzielnice, gospodarkę kablową, bilans mocy i obliczenia prądów zwarciowych. Dostarczony przez Elektrobudowę system synchronizacji będzie obejmował 5 generatorów, 2 transformatory, 2 sprzęgła poprzeczne oraz 2 sprzęgła podłużne, natomiast system alarmowy będzie informował centrum sterowania o obecnej sytuacji na obiekcie.

 Jest to pierwszy tak duży kontrakt eksportowy na terenie Europy na dostawę naszych produktów. London Energy jest przyszłościowym klientem, który do 2025 r. planuje oddać do użytku nową spalarnię o większej mocy. Dodatkowo w Wielkiej Brytanii istnieje ponad 70 podobnych obiektów. Zakładamy, że nasze doświadczenie i referencje związane z realizacją tej umowy ułatwią nam skuteczne konkurowanie na tym rynku – mówi Hubert Staszewski, członek zarządu, dyrektor handlowy Elektrobudowy.

Spalarnia śmieci EcoPark Edmonton, Londyn została uruchomiona w 1971 r. Decyzja o inwestycji zapadła ze względu na ryzyko zatrzymania procesu spalania odpadów w spalarni związane m.in. z wiekiem rozdzielnic funkcjonujących obecnie na obiekcie, a także w związku z instalacją dodatkowego turbozespołu szczytowego.

Zakończenie kontraktu planowane jest na maj 2020 r.

www.elektrobudowa.pl

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter