Poziomy banner na głównej

ML System mocno zwiększył przychody

15/05/2019
Firmy elektrotechniczne na GPW ML System

W czerwcu 2018 r. spółka ML System, oferująca rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem, zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jak to często bywa, wyniki w roku poprzedzającym wejście na rynek (i wyjście do inwestorów po kapitał), były wyśrubowane. Spadek zysków – choć symboliczny – mimo wszystko zaskakuje, bo przychody urosły aż o 128 proc., do 123,9 mln zł. Zarząd tłumaczy spadek zysków zwiększeniem amortyzacji, kosztów pracowniczych i podwykonawstwa.

W 2018 r. sprzedaż zagraniczna ML System wyniosła zaledwie 1,9 mln zł, ale powinna ona dynamicznie rosnąć, bo w grudniu 2018 r. firma rozpoczęła sprzedaż gamy produktów fotowoltaicznych do strategicznego partnera, który będzie odpowiedzialny za promocję i dystrybucję oferty ML System w Australii i Nowej Zelandii. Wśród nowych rynków zbytu spółki w ostatnim czasie pojawiły się także Niemcy, Austria, Chorwacja, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Arabia Saudyjska.

W III kwartale 2019 r. ML System planuje rozpoczęcie sprzedaży produktów opartych na ultracienkiem szkle.

Pracujemy nad rozbudową miksu produktowego w kierunku asortymentu zapewniającego wyższą rentowność, tj. rozwiązań BIPV i Smart City. Oczekujemy, że zmiany legislacyjne obligujące do wykorzystywania komponentów aktywnych w budownictwie oraz rosnące zapotrzebowanie na zieloną energię będą wspierać nasz rozwój − komentuje Dawid Cycoń, prezes zarządu ML System.

ML System20172018zmiana r/r
przychody54,3123,9128%
wynik operacyjny7,37,2-1%
wynik netto6,15,7-7%

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter