Oszczędność energii i łatwość montażu: nowoczesne i ekonomiczne oprawy oświetleniowe ThornEco

14/09/2023
oprawa Boris ThornEco

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu każdej przestrzeni. W dzisiejszych czasach, kiedy zrównoważony rozwój i oszczędność energii stają się priorytetem, wybór odpowiednich opraw oświetleniowych ma jeszcze istotniejsze znaczenie. W tym kontekście oprawy ThornEco wyróżniają się jako doskonałe, w dodatku ekonomiczne rozwiązanie.  

Dlaczego warto postawić na oprawy ThornEco, przygotowując projekt oświetlenia?

Łatwość montażu

Jednym z kluczowych atutów opraw oświetleniowych ThornEco jest ich sposób montażu. Producent zadbał o zaprojektowanie rozwiązań w taki sposób, aby pozwalały na szybką i bezproblemową instalację.

oprawa oświetleniowa Julie Thorn
Oprawa Julie z serii ThornEco

Przykładowo oprawa Julie posiada przesuwane w dużym zakresie uchwyty montażowe, co pozwala na łatwe dostosowanie do istniejących punktów montażowych. Z kolei bezklipsowy klosz tej oprawy pozwala na szybki montaż. Dzięki tym cechom Julie jest idealnym rozwiązaniem dla projektów modernizacyjnych, gdzie czas jest cennym zasobem. Sprawny montaż ogranicza przestój w zakładzie, minimalizuje zakłócenia dla pracowników i użytkowników oraz pozwala cieszyć się nowym oświetleniem w krótkim czasie od podjęcia decyzji o modernizacji.

Funkcja VARIO

Oprawy z funkcją VARIO dają możliwość regulacji temperatury barwowej bezpośrednio na miejscu. Mają trzystopniową regulację: od ciepłej po neutralną białą, którą można zmieniać za pomocą jednego przełącznika. Pozwala to na wybór optymalnego oświetlenia i dostosowanie go do charakterystyki wykonywanych zadań. Ponadto pracownicy zyskują możliwość dopasowania oświetlenia do indywidualnych preferencji i potrzeb, do swojego komfortu wzrokowego, co może wpłynąć pozytywnie na ich efektywność i samopoczucie.

Funkcja FLEX

Funkcja ta pozwala na regulację strumienia świetlnego bezpośrednio na miejscu. Za pomocą jednego przełącznika można zmienić strumień świetlny i w łatwy i szybki sposób dostosować poziom i moc oświetlenia do aktualnych wymagań środowiska pracy lub preferencji użytkownika. Pozwala to na dużą elastyczność aranżacji przestrzeni i zaadoptowanie jej do zmieniających się funkcji pomieszczeń. Regulacja strumienia świetlnego umożliwia spełnianie wymagań oświetleniowych dla różnych funkcji. Ponadto w przypadku, gdy pełny strumień świetlny nie jest potrzebny, regulacja pozwala na zmniejszenie mocy oświetlenia, co prowadzi do oszczędności energii elektrycznej i obniżenia kosztów eksploatacyjnych.

Poznaj oprawę Anna Vario Flex, która łączy obie te funkcje

Oszczędność energii i redukcja kosztów operacyjnych

Oprawy ThornEco zostały zaprojektowane z myślą o efektywności energetycznej. Wykorzystują nowoczesne technologie, takie jak diody LED o niskim zużyciu energii, co przekłada się na znaczne ograniczenie zużycia energii w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła. Dzięki temu wymiana oświetlenia na oprawy ThornEco może prowadzić do znaczącej redukcji rachunków za energię elektryczną.

Dłuższa żywotność: diody LED, wykorzystywane w oprawach ThornEco, są znane ze swojej długiej żywotności (do 50 000 godzin). W porównaniu do tradycyjnych świetlówek, LED-y mają dłuższy okres eksploatacji, co przekłada się na niższe koszty związane z koniecznością wymiany źródeł światła.

Minimalizacja emisji CO2: oszczędność energii, jaka wynika z wykorzystania opraw ThornEco, przyczynia się również do redukcji emisji gazów cieplarnianych, takich jak dwutlenek węgla. To istotny krok w kierunku zrównoważonego funkcjonowania i troski o środowisko naturalne.

oprawy oświetleniowe ThornEco

ThornEco to nowoczesne oprawy oświetleniowe LED w przystępnej cenie. Opracowane z niezwykłą dbałością o szczegóły spełniają najwyższe wymagania ergonomiczne, ekonomiczne i ekologiczne.

Dowiedz się więcej o oprawach ThornEco

Pobierz katalog w języku polskim

Zamów oprawy ThornEco

ZUMTOBEL GROUP

Zapisz się na bezpłatny newsletter