Bezprzewodowe, hybrydowe, automatyczne. Sterowanie oświetleniem od OSRAM

12/04/2019
sterowanie oświetleniem Osram

OSRAM w swym portfolio posiada wiele systemów sterowania. Są takie, które idealnie nadadzą się do pojedynczych opraw, ale też takie, które pozwolą na kompleksowe sterowanie całym biurem lub budynkiem. Niezależnie od rozmiaru instalacji, wśród systemów sterowania oświetleniem od OSRAM znajdzie się taki, który sprosta postawionym wymaganiom.

Perełką wśród systemów do średnich instalacji jest DALIeco BT. Jeden sterownik pozwala na podłączenie 32 opraw i podzielenie ich na maksymalnie 4 grupy. Włączenie do systemu czujników oraz interfejsów do przycisków daje w pełni funkcjonalne rozwiązanie. Jeden sterownik może być wykorzystany zarówno do sterowania pojedynczą oprawą, jak i np. częścią biura. Konfiguracja oraz sterowanie oświetleniem odbywają się przy użyciu urządzenia mobilnego, dzięki łączności bezprzewodowej Bluetooth. Dodatkowo, DALIeco BT pozwala na obsługę układów zasilających DT8, a sterownik sam rozpoznaje jaki typ układu jest podłączony – jest to idealne rozwiązanie do oświetlenia Tunable White. Sterownik DALIeco BT może być zamontowany nad sufitem podwieszanym, dzięki niezależnej obudowie montażowej lub bezpośrednio w oprawie. Jeżeli wymagany jest sterownik o bardziej kompaktowych wymiarach z pomocą przychodzi DALI ACU BT – system, którego możliwości są identyczne jak systemu DALIeco BT, ale wymiary sterownika pozwalają na umieszczenie go w puszce standardowego łącznika instalacyjnego.

Obsługa układów DT8 to także jedna z zalet DALI PROFESSIONAL – genialnego systemu, o dużo większych możliwościach. Do jednego sterownika można podłączyć 256 jednoadresowych układów zasilających, ale istnieje też oddzielna pula 256 adresów na urządzenia wejściowe. Możliwość dodania kolejnych sterowników, łącząc je ze sobą w sieci LAN, umożliwia zintegrowanie w jednym systemie większej liczby komponentów, a dodanie routera z WiFi, daje możliwość bezprzewodowego sterowania przy użyciu urządzenia mobilnego. DALI PROFESSIONAL może sterować oświetleniem standardowym, Tunable White, a także RGB! Wbudowany zegar czas rzeczywistego pozwala na symulowanie naturalnego oświetlenia dziennego oraz sterowanie uzależnione od dnia i godziny.

Nowością w portfolio OSRAM jest bramka KNX, która poszerza funkcjonalność DALI PROFESSIONAL. Czujniki ruchu uruchamiające także klimatyzację lub inne urządzenia włączone w system KNX, a także wykorzystanie paneli KNX do załączania oświetlenia to wygoda jakiej użytkownicy potrzebują.

Użytkownicy wymagają coraz większej automatyzacji oraz większego komfortu w korzystaniu z oświetlenia. Trudno się temu dziwić, gdyż dzisiejsza technologia stwarza naprawdę ogromne możliwości, z których warto korzystać. Odpowiednio dobrany system sterowania potrafi odmienić oświetlenie, nie mniej niż dobrze dobrane źródła światła. Inwestując w wysokiej jakości systemy sterowania zwiększamy swój komfort i oszczędności, a wysoka jakość to właśnie OSRAM.

www.osram.com

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter