Systemy inteligentnego domu F&F

07/05/2019
F&F inteligentny dom

F&F to uznana marka elektronicznych urządzeń sterujących dla automatyki domowej i przemysłowej. Na szczególną uwagę zasługują systemy inteligentnego domu: F&HOME RADIO – radiowy oraz F&HOME – przewodowy. Nowością w ofercie firmy jest F&WAVE, czyli prosty system sterowania radiowego.

Radiowy system inteligentnego domu

F&HOME RADIO jest jednym z popularnych rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej na rynku polskim. Szeroki wachlarz funkcji w oparciu o zaawansowaną logikę i umiarkowana cena to główne atuty systemu.

System F&HOME RADIO został zaprojektowany w sposób umożliwiający jego instalację w obiektach już istniejących jak i nowo budowanych. System jest łatwy w montażu, a jego obsługa niezwykle intuicyjna.

Zalety systemu to:

  • Możliwość instalacji elementów sterujących systemu w puszkach podtynkowych lub w rozdzielnicy. System F&HOME RADIO jest systemem scentralizowanym.
  • Bez kucia ścian. W istniejących instalacjach elementy systemu można montować w puszkach podtynkowych (pod istniejącym osprzętem, tj. przyciskami lub gniazdami) lub w odbiornikach (np. w oprawach lamp). W przypadkach braku dostępu do zasilania sieciowego F&HOME RADIO oferuje możliwość zastosowania modułów bateryjnych (dotyczy wyłącznie przycisków).
  • Swobodne programowanie. Największym atutem systemu F&HOME RADIO jest narzędzie do konfiguracji, pozwalające na swobodne tworzenie logiki oraz dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb użytkowników.
  • Polski produkt. Nad rozwojem systemu w sposób ciągły pracuje kilkudziesięcioosobowy zespół programistów i elektroników.

Zobacz film

Prosty system sterowania radiowego

F&WAVE jest rodziną bezprzewodowych urządzeń sterowanych drogą radiową o zasięgu do 100 m. Odbiorniki występują w wersji do montażu na szynę DIN oraz w puszce podtynkowej Ø60.

F&WAVE

Nadajniki występują jako podręczne piloty, bateryjne przyciski ścienne oraz jako urządzenia do montażu w puszce podtynkowej pod zwykłymi przyciskami.

F&WAVE to łatwy w montażu i niezwykle prosty w obsłudze system bezprzewodowego sterowania urządzeniami codziennego użytku. Pozwala na zdalne sterowanie oświetleniem, płynną regulację jasności oświetlenia, sterowanie roletami, markizami, bramami wjazdowymi i garażowymi oraz innymi urządzeniami w domu przy wykorzystaniu istniejących przycisków ściennych, pilotów oraz radiowych przycisków ściennych i nadajników bateryjnych pod przyciski. W ostatnim czasie ofertę F&WAVE wzbogacił bateryjny przycisk z serii Sonata firmy Ospel.

Przewodowy system inteligentnego domu

Przewodowy system inteligentnego domu F&HOME, z uwagi na jego architekturę, dedykowany jest, ze względu na konieczność ułożenia specjalnego oprzewodowania, do nowo budowanych lub gruntownie remontowanych obiektów. Przeznaczony jest do mieszkań i apartamentów, budynków jedno- lub wielorodzinnych oraz innych obiektów użytkowych.

F&HOME

System F&HOME jest obecnie jednym z najtańszych systemów przewodowych na rynku. Podstawowym elementem systemu jest panel dotykowy 12” lub 15”, dzięki któremu użytkownik uzyskuje możliwość wizualizacji stanu poszczególnych urządzeń oraz konfiguracji programatorów i scen.

Interfejs użytkownika jest intuicyjny – nie sprawia większych problemów nawet użytkownikom w podeszłym wieku. Oznacza to, że użytkownik w przyszłości nie będzie skazany na pomoc instalatora w celu zmiany temperatur lub konfiguracji scen. System F&HOME jest jednym z bardziej interesujących rozwiązań w dziedzinie inteligentnych domów. Oferuje szeroki zakres funkcji w niezwykle korzystnej cenie.

Do zalet systemu należą: możliwość rozbudowy wraz z rozbudową obiektu, wykorzystywanie osprzętu elektrycznego (gniazd wtyczkowych, wyłączników oraz przycisków) dowolnych producentów.

Pobierz artykuł PDF: Systemy inteligentnego domu F&F

F&F logo

www.fif.com.pl

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter