WAT: sprawozdanie za 2022 r. Trzykrotnie wyższe przychody

21/03/2023

W roku 2022 Grupa Kapitałowa WAT rozwijała działalność na rynku fotowoltaiki i materiałów budowlanych, w tym Smart Home. Stworzona została struktura opierająca się na podmiocie dominującym wraz ze spółkami zależnymi, co przyczyniło się do wzrostu przejrzystości działalności oraz pozwoliło na dynamiczny wzrost w 2022 roku.

Obecnie w skład grupy wchodzą: ACKERMAN Sp. z o.o. specjalizująca się w produkcji i dystrybucji materiałów budowlanych (w tym elementów instalacji pv) oraz LuON S.A. specjalizująca się w tworzeniu systemów i urządzeń inteligentnego domu.

W 2022 roku przychody Grupy Kapitałowej WAT S.A. wyniosły 91,7 mln zł – trzykrotnie więcej niż przed rokiem. Zysk brutto przekroczył 4 mln zł. Grupa osiągnęła skonsolidowany zysk netto w wysokości 3,8 mln zł, a skonsolidowane przepływy finansowe wyniosły ponad 5,4 mln zł. Są to najlepsze wyniki, jakie firma osiągnęła w całej swojej historii.

Decydujący wpływ na wyniki osiągnięte w roku 2022 miała współpraca z największymi sieciami DIY na rynku polskim i niemieckim. Do istotnych czynników mających wpływ na wynik w roku 2022 można zaliczyć:

  • stworzenie grupy kapitałowej,
  • zwiększenie zainteresowania alternatywnymi źródłami ogrzewania,
  • rozwój produktów i usług Smart Home.

Czytaj także: Moc zainstalowana fotowoltaiki

RE, EBI

array(3) {
  [0]=>
  int(29673)
  [1]=>
  int(68308)
  [2]=>
  int(69440)
}
Zapisz się na bezpłatny newsletter