Gdzie dobierać fotowoltaikę? W Centrum Fotowoltaiki Enexon

24/06/2021
instalcja PV z napisen Centrum Fotowoltaiki Enexon

Znana od lat hurtownia elektrotechniczna w Poznaniu, należąca do sieci Enexon, wzbogaca się o nowoczesne Centrum Fotowoltaiki. Przy ulicy Jana Czochralskiego od teraz nie tylko zaopatrzymy się w panele fotowoltaiczne, niezbędne do montażu materiały czy akcesoria, lecz także uzyskamy fachową poradę.

Nowe Centrum, powstałe w miejsce dotychczasowego magazynu, imponuje rozmachem. Pozwala przechowywać panele o łącznej mocy 5 megawatów. Mówiąc obrazowo – taka liczba paneli mogłaby wyposażyć w prąd ponad 500 domów jednorodzinnych o średniej wielkości. Co więcej, panele, falowniki i wszystkie elementy konstrukcyjne dostępne są niemal od ręki. Zainteresowani mogą skorzystać też z opcji „instalacji pod klucz”. Enexon, będąc dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych, współpracuje z wybranymi instalatorami fotowoltaiki. Pierwszym instalatorem, który otrzymał certyfikat autoryzujący firmy Enexon jest firma HG Solar z Poznania.

Kompleksowe doradztwo w zakresie doboru instalacji PV

Poznańskie Centrum Fotowoltaiki Enexon to nie tylko hurtownia elektrotechniczna z wieloletnim doświadczeniem, lecz również miejsce, w którym można skonsultować się z ekspertami firmy Enexon w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Dowiemy się tu m.in. jak będzie działać planowana instalacja (dostępna jest pokazowa instalacja PV w dziale sprzedaży), sprawdzimy, ile generuje mocy. Jednocześnie obsługa pomoże nam skompletować potrzebne elementy i załatwić formalności. Doradzi też, jakie rozwiązania będą w naszym konkretnym przypadku najlepsze oraz jak uzyskać dofinansowanie.

Każdy dostawca czy dystrybutor powie swojemu klientowi, że proponowane przez niego panele są najlepsze. W naszym przypadku kształt oferty wynika z budowanych od lat warunków handlowych z czołowymi producentami OZE w Polsce i na świecie. Duża skala działania pozwala nam proponować asortyment wielu producentów w najlepszych cenach i dopasowywać towar do potrzeb konkretnych projektów – podkreśla Robert Zandecki, Key Account Manager ds. fotowoltaiki w Enexon.

pracownicy centrum fotowoltaiki Enexon
Eksperci Centrum Fotowoltaiki Enexon

Oferta fotowoltaiczna w hurtowni Enexon

Enexon od blisko 30 lat specjalizuje się w elektrotechnice. Obecnie, jako część międzynarodowej Grupy Würth, Enexon zajmuje się nie tylko dystrybucją materiałów elektrotechnicznych, ale i specjalistycznym doradztwem w zakresie OZE. Siłą firmy jest rozległa sieć kontaktów i praktyczne doświadczenie. 

Uruchomienie dedykowanego magazynu na potrzeby fotowoltaiki i produktów OZE jest naturalnym następstwem wynikającym z rozwoju firmy i dużego zapotrzebowania na źródła energii odnawialnej. W drugiej połowie roku nastąpi centralizacja magazynu elektrotechniki, który w całości, poza asortymentem OZE, będzie przeniesiony z Poznania do Centrum Logistycznego w Powodowie – zaznacza Maciej Maćkowiak, CEO Enexon i W.EG Polska.

Z jakimi firmami współpracuje Centrum Fotowoltaiki Enexon?

Enexon współpracuje m.in. z firmą Growatt. To światowy gigant, który dostarcza najwyższej klasy inwertery zabezpieczające instalacje fotowoltaiczne. W ofercie hurtowni znajdziemy też panele PV od ZN Shine. Wykonane są w technologii glass/glass z powłoką grafenową. To wyjątkowy produkt przeznaczony m.in na rynek energetyki profesjonalnej (np. farmy fotowoltaiczne). Dzięki zjawisku odbijania światła panele te zapewniają, w porównaniu do tradycyjnych, nawet do 20% większą produkcję energii. Fotowoltaika od ZN Shine jest niepalna i służy przez długie lata – producent daje 30-letnią gwarancję uzysku zabezpieczoną polisą.

Spotkajmy się w nowym Centrum Fotowoltaiki Enexon

Enexon świętuje rozpoczęcie nowego etapu już 25 czerwca 2021 r. W tym dniu nastąpi oficjalne otwarcie Centrum Fotowoltaiki Enexon. Czerwcowy event to dobra okazja dla instalatorów, inwestorów i wszystkich osób zainteresowanych fotowoltaiką, aby spotkać się z zespołem ekspertów. Będzie można podyskutować o OZE i rozwiać sporo wątpliwości, np. jak zabezpieczyć instalację PV? Jak efektywnie uzyskiwać energię? Jak otrzymać dotacje? Na gości czekają multimedialne stanowisko Growatt, stoisko Helukabel i Schneider Electric. Tego dnia odwiedzi nas nasz ulubiony food truck z burgerami. Zachęcamy do udziału i zadawania pytań z obszaru OZE!

Hurtownie elektryczne Enexon Sp. z o.o.
ul. Jana Czochralskiego 11
61-248 Poznań, woj. Wielkopolskie
www.sklep.enexon.pl

HG Elektro sp z o.o.
ul. Wojskowa 6/A6
60-792 Poznań
www.hgsolar.pl
tel. 571-802-490

Zapisz się na bezpłatny newsletter