Zaawansowana ładowarka Ekoenergetyki w umowie z ORLEN Deutschland

08/12/2023
ładowarka samochodowa Ekoenergetyka Axon Easy 400

Ekoenergetyka, polski producent infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych dużej mocy, przedłużyła umowę z ORLEN Deutschland, niemieckim oddziałem największego polskiego koncernu multienergetycznego ORLEN S.A. W ramach tej współpracy ORLEN Deutschland składa kolejne zamówienie na najbardziej zaawansowany model Axon Easy 400.

Nowa ładowarka Axon Easy 400 firmy Ekoenergetyka może zwiększyć zasięg samochodu elektrycznego o 100 km w 2,5 minuty. Jest ona zgodna z niemieckim prawem kalibracyjnym Eichrecht, które zapewnia konsumentom, że ładowanie jest dokładne i przejrzyste, a także ze standardem płatności Plug & Charge, który umożliwia kierowcom korzystanie ze stacji ładowania bez konieczności przedstawiania karty kredytowej lub korzystania z aplikacji mobilnej.

Strategia elektromobilności ORLEN zakłada zbudowanie silnej pozycji na niemieckim rynku ładowania pojazdów elektrycznych i osiągnięcie liczby ponad 100 HPC do końca 2024 roku. Ekoenergetyka wchodzi na rynek wyposażenia dla operatorów punktów ładowania, oferując ustandaryzowane rozwiązania po zbudowaniu swojej działalności w zakresie infrastruktury dostosowanej do potrzeb operatorów transportu publicznego w miastach takich jak Berlin i Paryż.

Ekoenergetyka zaprezentowała Axon Easy 400 na targach London EV Show. Ładowarki posiadają wskaźnik dostępności LED z 360-stopniową widocznością, technologię odporną na akty wandalizmu i kable o długości do 10 metrów oraz 24-calowy niezależny ekran reklamowy.

Ekoenergetyka będzie świadczyć całodobowe usługi zdalnego monitoringu i napraw dla ORLEN Deutschland ze swojej siedziby w Zielonej Górze, przy granicy z Niemcami. Zaawansowane systemy firmy pozwalają na zdalne reagowanie na prawie 60% zgłoszeń awarii; naprawy wymagające fizycznej interwencji są obsługiwane przez ogólnoeuropejską sieć usługodawców firmy.

RE, fot. Ekoenergetyka

Zapisz się na bezpłatny newsletter