„Łączymy ludzi, rynki i technologie” – Witold Bereszczyński, Weidmüller Polska

29/11/2022
Witold Bereszczyński otwiera galę 30-lecia Weidmueller w Polsce

Minęło trzydzieści lat od rozpoczęcia w Polsce działalności firmy Weidmüller. W tym czasie Weidmüller stał się jednym z czołowych dostawców przemysłowej techniki łączeniowej i automatyki w kraju.

Uroczysta Gala Jubileuszowa odbyła się 17 listopada 2022 r., w hotelu Holiday In, w Józefowie pod Warszawą.

W wydarzeniu brali udział klienci, partnerzy, przedstawiciele mediów oraz pracownicy firmy, w sumie ponad 100 osób.

W trakcie wydarzenia Witold Bereszczyński, członek zarządu i dyrektor zarządzający Weidmüller Sp. z o.o. podsumował historię rozwoju spółki oraz przedstawił jej aktualną strukturę oraz pozycję rynkową.

Działalność firmy Weidmüller w Polsce można podsumować stwierdzeniem: Jesteśmy tam, gdzie nasi klienci. Łączymy ludzi, rynki i technologie. Takie nastawienie wymaga od nas ciągłych zmian, i to robimy, o czym świadczy nasza historia. Dziś jesteśmy obecni w różnych gałęziach przemysłu. Dajemy dostęp do technologii, która pomaga pokonywać przeszkody  – powiedział Witold Bereszczyński podczas otwarcia Gali.

Władze koncernu Weidmüller reprezentował Timo Berger, członek zarządu i dyrektor handlowy. Przybliżył obecnym kierunki rozwoju na najbliższe lata. Firma chce uczestniczyć w rozwoju odnawialnych źródeł energii oraz sztucznej inteligencji.

Ważnym elementem wydarzenia było wręczenie nagród jubileuszowych za rozwój biznesu.

  • W kategorii firm dystrybucyjnych nagrody otrzymali: Solar Polska Sp. z o.o., P.H. „Alfa Elektro” Sp. z o.o. oraz Grodno S.A.
  • W kategorii firm przemysłowych nagrody otrzymali: Stadler Polska Sp. z o.o., Dürr Poland Sp. z o.o. i MPL Techma Sp. z o.o.
Nagrody od firmy Weidmuller dla firm dystrybucyjnych
Nagrody dla firm dystrybucyjnych. Od lewej: Timo Berger (Weidmüller), Witold Bereszczyński (Weidmüller), Dariusz Targosz (Solar Polska), Wiesław Romańczuk (Alfa Elektro), Marcin Gardas (Grodno).

Nagrodzone zostały również osoby z zespołu Weidmüller: Joanna Baka oraz Jola Siporska za ponad 20-letni staż pracy.

Wydarzenie prowadził i występował przed gośćmi satyryk Rafał Rutkowski. Goście bawili się przy muzyce zespołu „Out of Control”.

RE, fot. Weidmüller

Zapisz się na bezpłatny newsletter