Hurtownia fotowoltaiczna Krannich Solar otwiera magazyn w Polsce

15/10/2021

Krannich Solar – jedna z największych w Europie sieć specjalistycznych hurtowni fotowoltaicznych uruchomiła swój magazyn w Nowym Tomyślu, niedaleko Poznania. Centrum magazynowe rozpoczęło działalność na początku października 2021 r. Magazyn obsługiwać będzie firmy instalacyjne w Polsce, a w niedalekiej przyszłości – także w krajach sąsiednich.

  • Krannich Solar to europejski lider hurtowej sprzedaży fotowoltaiki z 25-letnim doświadczeniem.
  • Dotychczas rynek polski był obsługiwany z centralnego magazynu Grupy Krannich znajdującego siȩ niedaleko Stuttgartu w Niemczech. W październiku 2021 r. został uruchomiony magazyn w Polsce.
  • Nowo otwarty magazyn Krannich w Polsce daje firmom instalacyjnym dostęp do szerokiego asortymentu produktów do budowy instalacji fotowoltaicznych.

Sprawniejsza obsługa zamówień od instalatorów fotowoltaiki

Lokalna dostępność produktów z szerokiego programu dostaw oznacza dla klientów przede wszystkim możliwość precyzyjnego planowania zakupów, krótsze terminy realizacji zamówień, a także znacząco niższe koszty transportu. Dysponując magazynem w Polsce firma Krannich Solar będzie w stanie wspierać swoich Klientów realizujących zarówno duże projekty komercyjne, jak i małe prosumenckie instalacje domowe.

Mamy nadzieję, że dobrze zaopatrzony i sprawnie funkcjonujący magazyn w Nowym Tomyślu przyczyni się do znacznego usprawnienia obsługi naszych Klientów i pozwoli wspólnie realizować ambitne przedsięwzięcia biznesowe. Ważne jest również to, że od momentu uruchomienia obsługi zamówień z magazynu w Polsce faktury wystawiane będą przez firmę Krannich Solar Sp. z o.o., a płatności realizowane w walucie polskiej. Dla Klientów preferujących zakupy z magazynu w Niemczech, utrzymana zostanie możliwość realizacji transakcji na dotychczasowych zasadach – mówi Alfred Hauptmann, szef polskiego oddziału Grupy Krannich.

Szeroki wybór produktów do budowy instalacji fotowoltaicznych

Nowo otwarty magazyn daje rodzimym firmom instalacyjnym dostęp do szerokiego asortymentu produktów oferowanych przez firmę Krannich Solar.

  • W programie dostaw są moduły fotowoltaiczne znanych marek: Axitec Energy, Energetica, JA Solar, LG Electronics, Longi Solar, Luxor, Meyer Burger, REC, SolarEdge, Solitek, Sonnenstrom Fabrik, Suntech Power, TSC, Talesun Solar, Trina Solar, Viridian.
  • Bardzo szeroka jest też oferowana gama falowników fotowoltaicznych, między innymi Fronius, Goodwe, Kostal, SMA, SolarEdge, Solax, Sungrow. Coraz większą popularnością cieszą się inwertery hybrydowe oraz falowniki dla komercyjnych elektrowni słonecznych dużej mocy. Warte uwagi są także nowoczesne mikroinwertery firmy Enphase.
  • Asortyment uzupełniają systemy montażowe K2, kable, złączki, systemy pomiarowe, zabezpieczenia przeciwpożarowe oraz liczne akcesoria i narzędzia.
  • Przyszłością energetyki słonecznej są bez wątpienia nowoczesne systemy magazynowania energii. Specjaliści firmy Krannich Solar dysponują głęboką wiedzą i doświadczeniem także i w tym obszarze. Pozwoliło to opracować i włączyć do programu dostaw gotowe zestawy kompatybilnych ze sobą falowników i baterii. Rosnąca liczba zapytań dotyczących magazynów energii świadczy o potrzebie popularyzacji wiedzy w tym zakresie.

Tak szeroki asortyment odzwierciedla filozofię firmy, która stale dąży do zaspokojenia potrzeb możliwie szerokiego spektrum Klientów.

Poza działalnością podstawową polegającą na dostarczaniu Klientom najwyższej jakości komponentów fotowoltaicznych, firma Krannich Solar stawia sobie także za cel krzewienie wiedzy na temat najnowszych osiągnięć technologii fotowoltaicznej. Realizuje przez to wizję swojego założyciela i właściciela – Kurta Krannicha: „Postrzegamy naszą działalność jako coś więcej, niż tylko pracę. Mocno wierzymy w przyświecającą naszym działaniom wizję – 100% Energii Odnawialnej”.

Zobacz także: Jak poradzić sobie ze wzrostem cen komponentów do instalacji fotowoltaicznych?

Przewaga doświadczenia w obsłudze rynku fotowoltaicznego

Hurtownia fotowoltaiczna Krannich Solar obsługuje klientów na całym świecie od bez mała 25 lat. Oferuje setki produktów niezbędnych do budowy i eksploatacji nowoczesnych systemów solarnych. Rynek polski obsługiwany był dotychczas z centralnego magazynu Grupy Krannich znajdującego się niedaleko Stuttgartu w Niemczech. Wraz z otwarciem swojego magazynu w Polsce, firma Krannich Solar otwiera nowy rozdział działalności w tej części Europy. Nowy magazyn to nowe możliwości i czas podjęcia kolejnych ambitnych wyzwań.

Magazyn firmy Krannich Solar w Polsce zarządzany jest przez zespół polskich specjalistów zatrudnionych w Biurze Handlowym zlokalizowanym na terenie Parku Technologicznego YouNick w Złotnikach koło Poznania. Ale na tym nie koniec. Klienci wspierani są stale przez regionalnych menedżerów sprzedaży, którzy pracując na terenie całej Polski zapewnią profesjonalne doradztwo i pomoc w podjęciu decyzji o wyborze najkorzystniejszych rozwiązań.

KRANNICH SOLAR

Zapisz się na bezpłatny newsletter