Smart City zaczyna się od światła LUG

13/05/2019
LUG smart city

Projekty infrastrukturalne, które bezpośrednio poprawiają relacje mieszkańców z ich miastem, to nasza specjalność. Wprowadzony na rynek w 2019 roku autorski system Smart City LUG URBAN – zaprojektowany i stworzony w celu monitorowania i zarządzania oświetleniem infrastrukturalnym wykorzystujący dane z przyłączonych do niego czujników – pozwala nam jeszcze lepiej realizować cele mieszkańców miast.

Wszystkie elementy systemu projektuje i produkuje Grupa LUG, gwarantując jakość wynikającą z 30-letniego doświadczenia we współtworzeniu branży oświetleniowej w Polsce. System LUG URBAN umożliwia zarządzanie, za pośrednictwem aplikacji i danych przechowywanych w chmurze, za pomocą komputerów stacjonarnych (dostęp z poziomu przeglądarki internetowej) i urządzeń mobilnych (iOS oraz Android). Techniczną podstawę systemu stanowią produkowane przez LUG inteligentne sterowniki: kontroler iBLOC oraz bramka (gateway) HUBiot, które wspólnie tworzą podstawy neuronowej sieci oświetleniowej. Kontrolery montowane są w oprawach. Natomiast bramki można instalować na słupach lub wewnątrz skrzynek rozdzielczych.

System LUG URBAN jest oparty na wydajnej sieci MESH i protokole THREAD, które umożliwiają współpracę nawet do 200 opraw z jedną bramką gwarantując bezpieczne i niezawodne funkcjonowanie systemu.

Funkcje systemu LUG URBAN

LUG URBAN to kompleksowe wsparcie w każdym aspekcie funkcjonowania infrastruktury oświetleniowej, począwszy od projektowania, poprzez instalację, aż po zarządzanie całym inteligentnym miastem. Profesjonaliści z pewnością docenią wzrost efektywności pracy zespołów roboczych. Zarządzający miastami zwrócą uwagę na znaczącą redukcję kosztów.

Najprostszy krok w kierunku technologii Smart City

W 2019 roku projekt modernizacji oświetlenia w Zielonej Górze otrzymał tytuł Najlepszej Inwestycji Oświetleniowej. W projekcie wykorzystano m.in. nagrodzoną wyróżnieniem IF Design Award 2019 oprawę AVENIDA LED oraz system sterowania oświetleniem.

Więcej informacji o systemie LUG URBAN i zwycięskim projekcie znajdą Państwo na stronie lug.com.pl/urban.

www.lug.com.pl

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter