Michał Wypychewicz został prezesem ZPUE

04/01/2021
Michał Wypychewicz prezes zarządu ZPUE

Bogusław Wypychewicz, założyciel firmy ZPUE, zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu. Od 1 stycznia 2021 r. stanowisko to objął jego syn Michał Wypychewicz.

Michał Wypychewicz pracował w ZPUE od najmłodszych lat, w tym jako uczeń na wydziałach produkcyjnych, doradca klienta i specjalista w dziale strategii. Doświadczenie zawodowe zdobywał także:

  • w Standard & Poor’s (S&P Global Rating) jako management associate;
  • we Francuskim Instytucie Gospodarki Polska jako konsultant biznesowy;
  • współtworzył projekty internetowe Leaderland i Bizplaner.pl;
  • w firmie MW&Partners jako dyrektor generalny odpowiedzialny za zbudowanie strategii rozwoju firmy oraz operacyjnego jej wdrożenia;
  • w Stolbud Włoszczowa S.A. jako dyrektor eksportu, budując strategię sprzedaży zagranicznej spółki.

Przez ponad 5 lat członek Rady Nadzorczej ZPUE SA, w tym członek komitetu audytu tej spółki. Uczestnik programu Akademii Zarządzania Strategicznego realizowanego przez FIG Polska, ICAN Managment i ICAN Strategic Leadership Academy. Ekspert w zakresie zarządzania strategicznego, tworzenia systemów KPI i analiz finansowych. Posiada wyższe wykształcenie. Studiował zarządzanie strategiczne na Akademii Leona Koźmińskiego, Financial Management na Polish Open University oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Biegle posługuje się językiem polskim i angielskim. Pasjonat sportu, w tym przede wszystkim piłki nożnej i sportów walki, motoryzacji i fizyki teoretycznej.

Pozostałe zmiany w zarządzie ZPUE

Tomasz Gajos został odwołany z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu, ale pozostał w zarządzie jako członek. Jego miejsce zajął Krzysztof Jamróz. Wiceprezesem zarządu jest teraz także Michał Stępień.

Od 1 stycznia 2021 r. zarząd ZPUE SA pracuje w następującym składzie:

Michał Wypychewicz – prezes zarządu
Krzysztof Jamróz – wiceprezes zarządu, dyrektor handlowy
Michał Stępień – wiceprezes zarządu, dyrektor techniczny
Tomasz Gajos – członek zarządu, dyrektor ds. finansowych
Wojciech Marcinkowski – członek zarządu, dyrektor SCM i Koordynacji

Bogusław Wypychewicz jest prezesem Rady Nadzorczej ZPUE SA.

O firmie ZPUE

ZPUE to producent urządzeń dla elektroenergetyki. Historia firmy rozpoczęła się w 1988 r. Zakłady produkcyjne znajdują się we Włoszczowie, Katowicach, Gliwicach, Raciążu oraz Sankt Petersburgu. W 2019 r. przychody skonsolidowane wyniosły 688 mln zł, a zysk netto 57 mln zł. Akcje ZPUE SA są notowane na GPW w Warszawie.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter