ML System uruchomił instalację fotowoltaiczną dla Lubelli

24/02/2022
fabryka ML System

ML System podpisał z Polskimi Zakładami Zbożowymi Lubella GMW w Lublinie umowę o wartości 4,4 mln zł netto na dostawę, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej dla zakładu produkcyjnego.

Przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na uruchamianie instalacji fotowoltaicznych w następstwie skokowego wzrostu cen energii ze źródeł konwencjonalnych. Jak podkreśla ML System, ten element jest szczególnie ważny dla firm produkcyjnych, gdzie energia wytworzona z alternatywnych, ekologicznych źródeł zużywana jest na bieżąco. Koszt wytworzenia prądu z OZE jest przewidywalny, ma tendencję malejącą, a prognoza wydatków i zysków dla posiadaczy instalacji OZE jest mierzalna i ułatwia planowanie długoterminowe.

Całkowita moc instalacji fotowoltaicznej wyniesie ponad 1,16 MW. Zajmie ona powierzchnię 5700 mkw. i wygeneruje ok. 1076 MWh energii elektrycznej w skali roku.

Zobacz także: Fotowoltaika 2022: zawirowania i szanse

Rok 2022 spółka ML System otworzyła z najwyższą sprzedażą rok do roku za styczeń. Ostatnie inwestycje zaowocowały również zwiększoną liczbą zamówień w nowym obszarze działalności, jakim są szkła powłokowe. Dobre wejście w ten segment rynku potwierdza wysoka wartość zamówień przekraczająca już 10 mln zł. ML System intensywnie pracuje nad zwiększeniem mocy produkcyjnych zgodnie ze strategią „nowej ery kwantowej”.

Zauważalny jest trend wzrostu popytu na nasze produkty zarówno w kraju, jak i za granicą. W ostatnim czasie nawiązane relacje biznesowe zaowocowały pierwszymi zamówieniami z nowych dla nas krajów, jakimi są m in. Węgry i Grecja, jednocześnie stale rozszerzamy działania w krajach skandynawskich, Beneluksu i w Szwajcarii – podsumowuje Dawid Cycoń, prezes ML System SA.

Zobacz także: LG rezygnuje z biznesu fotowoltaicznego

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter