Największy kontrakt Nexans w Polsce

01/10/2020
Police

Nexans dostarczy kable i przewody dla projektu kompleksu chemicznego Polimery Police. Kontrakt obejmuje instalację do produkcji propylenu, instalację do produkcji polipropylenu, terminal przeładunkowo-magazynowy (gazoport), infrastrukturę logistyczną oraz odpowiednie instalacje pomocnicze. Generalnym wykonawcą projektu jest Hyundai Engineering.

Moce produkcyjne Polimery Police wyniosą 437 tys. ton polipropylenu, dzięki czemu Polska stanie się jednym z największych jego producentów w Europie. Większość produkcji będzie sprzedawana za granicę. Całkowity szacowany budżet Projektu Polimery Police wynosi ok. 1,5 mld euro.

Nexans dostarczy kable i przewody wartości blisko 80 mln zł w trzech pakietach: kable zasilające, kable instrumentacyjne i kontrolne oraz przewody telekomunikacyjne. Pierwsze dostawy zostały zrealizowane w maju 2020 r., a kolejne będą realizowane w latach 2020-2021.

Jest to aktualnie największy projekt grupy Nexans w Polsce. Po tym, jak zakończyliśmy kompleksowe dostawy dla projektu EFRA w Lotosie to drugi bardzo duży i kluczowy projekt w segmencie petrochemicznym w Polsce obsługiwany przez Nexans – mówi Marcin Sasak, Country Manager Nexans w Polsce i prezes Nexans Polska Sp. z o.o.

Aktualnie pomagamy zakładom produkcyjnym w uzyskaniu wszystkich dokumentów dotyczących następnych dostaw, współpracując razem z naszym oddziałem w Korei, który jest w ścisłym kontakcie z HEC – mówi Janusz Sokołowski, Sales Manager Nexans Polska Sp. z o.o.

Nexans na świecie

Firma Nexans realizuje swoje zadania dzięki szerokiemu asortymentowi przewodów i rozwiązań kablowych, które zapewniają wysoką jakość klientom na całym świecie. Grupa Nexans posiada ponad 100 fabryk oraz przedstawicielstwa handlowe na całym świecie, zatrudnia 26 000 osób i generuje sprzedaż na poziomie 6,7 mld euro. Spółka Nexans jest notowana na giełdzie NYSE Euronext Paris.

Nexans w Polsce

W Polsce Nexans reprezentują dwie spółki:

Produkty Nexans dostarczane do Polski mają zastosowanie w przemyśle (m.in. budowa taboru kolejowego, stocznie, produkcja transformatorów i silników), energetyce (kable i akcesoria WN i SN) infrastrukturze OZE (farmy wiatrowe, fotowoltaika) oraz budownictwie (m.in. kable gumowe, SN, przewody NN, antenowe, LAN). Produkty są dystrybuowane przez kluczowe hurtownie elektrotechniczne oraz market budowlany Castorama.

Nexans dostarcza swoje produkty również do dużych inwestycji realizowanych na terenie Polski, takich jak fabryka Mercedes, fabryka VW, Instalacja Lotos EFRA, Elektrociepłownia Gorzów, Elektrownia Opole, Kozienice, Huta Aluminium, Platforma wiertnicza Lotos Petrobaltic, systemy WN 110kV-400kV wraz z akcesoriami i instalacjami dla PSE oraz grup energetycznych.

Nexans w Polsce generuje przychody ok. 200 mln zł rocznie.

NEXANS

Zapisz się na bezpłatny newsletter