Najwydajniejszy na świecie dach solarny

16/10/2020

PVH Europe, globalna siedziba główna Tommy Hilfiger i europejskich oddziałów Calvin Klein, zainstalowała w nowoczesnym Centrum Magazynowo-Logistycznym w Venlo (w Holandii) system fotowoltaiczny uważany za najwydajniejszy spośród wszystkich działających obecnie na świecie solarnych dachów.

Konstrukcja fotowoltaiczna obejmuje ponad 48 tys. paneli słonecznych i pokrywa zapotrzebowanie na energię samego Centrum, a także – w sposób pośredni, tj. z wykorzystaniem holenderskiej publicznej sieci linii elektrycznych – dostarcza energię elektryczną do pozostałych magazynów, biur i sklepów PVH Europe na terenie kraju.

Spółka Eneco, partner energetyczny PVH Europe, wystawiła certyfikat potwierdzający, że nowo powstała konstrukcja dachowa pokrywa całkowite zapotrzebowanie na energię elektryczną wyżej wymienionych budynków.

Jest to kolejny krok milowy w realizacji podjętego przez PVH zamierzenia, aby do 2030 r. całość zapotrzebowania na energię elektryczną wśród należących do PVH Corp. biur, magazynów i sklepów pokrywana była ze źródeł odnawialnych, a także osiągnięcia 30% redukcji emisji dwutlenku węgla w obrębie łańcucha dostaw.

Najważniejsze fakty:

  • magazyn w Venlo zajmuje powierzchnię 110 000 mkw. i jest głównym centrum dystrybucji PVH Europe;
  • „bardzo dobry” rating zrównoważonego rozwoju według BREEAM (metody oceny budynków pod kątem ich ekologiczności);
  • najwydajniejszy na świecie solarny dach o mocy zainstalowanej 18 MWp (jednostka mocy szczytowej instalacji);
  • łącznie ponad 48 tys. paneli słonecznych o wysokiej wydajności;
  • pokrycie pełnego zapotrzebowania na energię elektryczną wszystkich należących do PVH Europe sklepów, magazynów i biur na terenie Holandii.

PVH należy do korporacyjnej inicjatywy RE100 na rzecz odnawialnej energii elektrycznej, której przewodzi Climate Group. W ramach inicjatywy podjęto zobowiązanie do zapewnienia, że do roku 2030 całość zapotrzebowania na energię elektryczną będzie pokrywana ze źródeł odnawialnych.

RE na podstawie PVH Corp.

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter