Nowe narzędzie do konfiguracji obudów i szaf sterowniczych

07/06/2022
Nowe narzędzie do konfiguracji szaf sterowniczych Rittal RiPanel

Łatwo jak nigdy dotąd – indywidualne konfigurowanie i zamawianie obudów i szaf sterowniczych

Nowe narzędzie do konfiguracji obudów i szaf sterowniczych Rittal RiPanel pozwala na dowolne konfigurowanie, przejrzyste projektowanie w 3D i zamawianie online szaf sterowniczych wraz z akcesoriami.

Zespół z Rittal nie ograniczył się tylko do opracowania nowego, prostego narzędzia do doboru seryjnych obudów i szaf sterowniczych uzupełnionego o informacje o aktualnej ich dostępności i cenie. Wymagania w prefabrykacji obudów i szaf sterowniczych i rozdzielni są znacznie większe. Dzisiaj projektanci i konstruktorzy urządzeń potrzebują narzędzi umożliwiających łatwą indywidualną konfigurację obudów i szaf sterowniczych wraz z pasującymi akcesoriami zapewniających jednocześnie szybką i wiarygodną kontrolą poprawności zastosowanych produktów pozwalającą uniknąć błędów przy doborze. Niezbędne są również: wizualizacja w 3D, biblioteki z predefiniowanymi układami nawierceń oraz, tak jak jest to w przypadku konfiguratora RiPanel, bezpośrednie połączenie ze sklepem internetowym MyRittal.

Konfigurator RiPanel jest bezpłatny. Wszyscy użytkownicy sklepu online MyRittal po zalogowaniu się w konfiguratorze od razu mają możliwość zobaczenia dostępności wybieranych produktów i akcesoriów, jak również ich ceny, na każdym etapie konfiguracji. To pozwala od razu dobierać rozwiązania dostępne i w określonym budżecie.

Dodatkowo użytkownicy RiPanel mogą teraz importować i umieszczać indywidualne preferowane wycięcia w obudowach i szafach sterowniczych, co pozwala zrealizować nawet najbardziej nietypowe wymagania konstruktorów aparatury sterowniczej i rozdzielczej.

konfigurowanie szaf sterowniczych RiPanel
Nowe narzędzie do konfiguracji szaf sterowniczych Rittal RiPanel pozwala także na indywidualne konfigurowanie i zamawianie online szaf sterowniczych wraz z akcesoriami oraz informacjami o cenach.

Projektanci urządzeń w konfiguratorze Rittal RiPanel otrzymują wysokowydajne narzędzie do konfiguracji – dzięki łatwej obsłudze, wysokiej transparentności i spójności wzdłuż całego procesu projektowania, zamawiania oraz modyfikacji według indywidualnych potrzeb zamawiających.

Indywidualność pomimo produkcji seryjnej – łatwe zamawianie jednym kliknięciem

Możliwe są najróżniejsze, dowolnie dobrane rozwiązania. Podczas konfigurowania obudowy czy szafy sterowniczej użytkownicy konfiguratora RiPanel mogą skorzystać z dodatkowych funkcji do obróbki mechanicznej np. z predefiniowanych układów otworów i wycięć. Umieszczanie wycięć odbywa się łatwo i przejrzyście od razu 3D. W ten sposób użytkownik zawsze widzi dokładnie w przestrzeni, gdzie znajdują się wybrane otwory względem innych części obudowy czy szafy.

RiPanel tworzy wykaz wybranych komponentów, dzięki czemu użytkownik otrzymuje informację o wybranych częściach a w połączeniu ze sklepem internetowym MyRittal – ma od razu wgląd w całkowite koszty wybranej konfiguracji oraz dostępność wybranych komponentów.

Transparentne koszty ułatwiają wybór między różnymi wariantami. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zamówić potrzebne części w sklepie internetowym MyRittal.

Zintegrowane kontrole poprawności już w fazie projektowania wykluczają możliwość błędnie dobranych produktów, czyli błędnych zamówień czy nieprawidłowych konstrukcji. Można skonfigurować tyko to, co do siebie pasuje. Wszystkie dane można zapisać w RiPanel i łatwo wykorzystać je w następnych projektach, także w przypadku dalszych modyfikacji.

Wysoki poziom automatyzacji i efektywności produkcji

Inżynierowie z Eplan i Rittal rozwinęli ten proces aż do etapu produkcji: wirtualny prototyp zaprojektowanej obudowy czy szafy sterowniczej można przekazać do dalszej obróbki numerycznej do automatów produkcyjnych, na przykład Perforex MT. Dane mogą być także przekazywane do nowego systemu sterowania produkcją RiPanel Processing Center.

RITTAL

Zapisz się na bezpłatny newsletter