Inteligentnie rozświetlone mieszkania

01/04/2020
lampa Ledvance z serii smart home

Coraz częściej zwracamy uwagę na fakt, że jakość naszego życia zależy w dużej mierze od właściwego oświetlenia wnętrz. Dzięki LEDVANCE Professional Smart mieszkania mogą być jeszcze lepiej oświetlone.

Obecnie coraz bardziej modne stają się inteligentne rozwiązania w zastosowaniach mieszkalnych. Firma LEDVANCE wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i proponuje rozwiązania Professional Smart do mieszkań oraz nową gamę produktów LEDVANCE PARATHOM – inteligentne rozwiązania sieciowe, odpowiednie dla najbardziej wymagających klientów.

Zobacz także: Fakty i mity o inteligentnym domu

W ofercie znajdziemy lampy o różnych kształtach, oprawy do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, a także wtyczki do sterowania tradycyjnymi źródłami światła za pomocą głosu lub aplikacji.

Nowe produkty LEDVANCE łączą jakość, innowacyjność, niezawodność i łatwość w obsłudze. Charakteryzują się prostą instalacją, dobrym stosunkiem jakości do ceny oraz funkcjami, takimi jak zmiana koloru i temperatury barwowej lub możliwości ściemniania.

Zobacz także: Systemy sterowania oświetleniem – Przegląd

Wygodne sterowanie

Rozwiązania Professional Smart do mieszkań są dostępne wraz z technologią ZigBee lub Bluetooth. Za pośrednictwem tych aplikacji możliwe jest wygodne sterowanie głosem z pomocą asystentów cyfrowych, takich jak Alexa firmy Amazon, Siri firmy Apple lub Google Assistant.

Oświetlenie PARATHOM® ZigBee można zintegrować z niezależnymi, kompatybilnymi systemami inteligentnego domu, co umożliwia sterowanie za pomocą aplikacji lub inteligentnych głośników, takich jak Amazon Echo lub Google Nest.

Wśród kompatybilnych bramek występują: Philips Hue Bridge, Deutsche Telekom QIVICON, Schwaiger Gateway, Samsung SmartThings lub SMART HOME firmy Hornbach.

Dzięki najnowszej technologii ZigBee 3.0 gwarantowany jest wysoki standard bezpieczeństwa i możliwość sterowania z dowolnego miejsca, a produkty Professional Smart w prosty sposób umożliwiają tworzenie różnych scenariuszy świetlnych – przyciemnionych, od ciepłej do chłodnej bieli i wielokolorowych do wyboru spośród 16 milionów barw. Technologia ZigBee umożliwia też korzystanie z takich dodatkowych funkcji, jak światło do budzenia lub symulacja obecności osób w domu.

Łatwa konfiguracja

Produkty PARATHOM® Bluetooth można łatwo skonfigurować w niespełna jedną minutę i nie jest wymagana do tego żadna bramka. Takie rozwiązanie umożliwia sterowanie produktami oświetleniowymi za pomocą aplikacji LEDVANCE SMART + na Androida i iOS, za pomocą aplikacji Apple Home lub sterowanie głosem za pomocą inteligentnych głośników, takich jak Apple HomePod lub Amazon Echo.

Produkty PARATHOM® Bluetooth firmy LEDVANCE można również zintegrować z siecią Bluetooth Mesh. Użytkownicy aplikacji LEDVANCE SMART + korzystają zatem z nowego standardu Bluetooth 5, a jeśli posiadają kilka urządzeń LEDVANCE Bluetooth Mesh, mogą rozszerzyć zakres sterowania smartfonem tak, by sterować światłem w innym pokoju, na innym piętrze lub poza domem, np. w ogrodzie i to bez wstawania z kanapy.

Więcej informacji o produktach Ledvance: lampy Smart Professional, paski LED Smart Professional i podzespoły Smart Professional  

RE

fot. LEDVANCE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter