SolarEdge nawiązał współpracę z producentem pomp ciepła

12/06/2023
SolarEdge Home

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych nawiązał współpracę z europejskim producentem urządzeń grzewczych Vaillant w celu zintegrowania pomp ciepła Vaillant z ekosystemem SolarEdge Home.

Integrując pompę ciepła z ekosystemem, właściciele domów będą mogli jeszcze bardziej zoptymalizować zużycie energii, wykorzystując nadwyżkę energii z fotowoltaiki lub przesuwając zużycie zgodnie z optymalnymi stawkami za energię. Integracja z Vaillant zapewni użytkownikom końcowym rozszerzone możliwości zdalnego monitorowania i kontrolowania temperatury w domu za pośrednictwem aplikacji mySolarEdge, a także możliwość zasilania pompy ciepła z nadwyżek pv.

Inteligentne domy to przede wszystkim wygoda i łączność, ale kolejnym krokiem jest zbudowanie kompleksowego i zintegrowanego ekosystemu. Łącząc urządzenia domowe z wartością inteligentnej energii słonecznej poprzez integrację z Vaillant, jesteśmy liderem w zwiększaniu dostępności, intuicyjności i wygody inteligentnej energii słonecznej dla większej liczby osób – podsumowuje Alfred Karlstetter, dyrektor generalny SolarEdge Europe.

Ogólna dostępność spodziewana jest w drugiej połowie 2023 roku.

Rosnący pakiet inteligentnych urządzeń energetycznych SolarEdge Home, który będzie obejmował pompę ciepła Vaillant, zostanie zaprezentowany na stoisku SolarEdge (hala B4, stoisko 110) na targach Intersolar Europe w dniach 14-16 czerwca 2023 r.

RE, fot. SolarEdge

Zapisz się na bezpłatny newsletter