Lokalizacja wycieków wody z dokładnością do 1 metra przewodu sensorowego

19/11/2021
detekcja wycieków wody reklama Dolejsz

Przewód sensorowy nVent RAYCHEM TraceTek TT1000 wykrywa obecność wody w dowolnym punkcie swojej długości. Przewód sensorowy podłączony do modułu alarmowo-lokalizacyjnego TraceTek, wykrywa wodę, wyzwala alarm i wskazuje lokalizację z dokładnością do jednego metra.

  • Systemy alarmowe i monitorujące nVent RAYCHEM TraceTek umożliwiają wczesne wykrywanie jakichkolwiek wycieków wody, zanim wystąpią szkody.
  • System TraceTek składa się z modułów i przewodów sensorowych do określonych zastosowań, zawiera wiele optymalnych rozwiązań dla praktycznie każdej aplikacji.

Detekcja wycieku wody pod podłogą techniczną oraz w tacach ociekowych

Pomieszczenia z podniesioną podłogą, w której biegną instalacje wodne są szczególnie narażone na zalanie, ponieważ te przestrzenie są niewidoczne i mało dostępne. Wyciek wody znacznej wielkości w widocznym miejscu zostanie łatwo zauważony, ale pod podłogą techniczną może poczynić znaczne szkody zanim zostanie ostatecznie wykryty.

W przypadku zastosowania sond punktowych do wykrywania wycieków, woda musi fizycznie zetknąć się z sondą, aby wywołać alarm. Zbyt mały rozstaw sond może opóźnić wykrycie zagrożenia.

W przypadku detekcji liniowej alarm załącza się, gdy jest ciecz zetknie się w dowolnym miejscu na całej długości przewodu sensorowego.

System lokalizacji i detekcji wycieków wody nVent RAYCHEM TraceTek jest w stanie wykryć wyciek u jego źródła, załączyć alarm oraz wskazać dokładną odległość do wycieku z dokładnością do jednego metra długości przewodu sensorowego, co pozwala użytkownikom szybko zlokalizować źródło awarii.

Detekcja wycieku wody z rur podwieszanych ukrytych nad sufitami kasetonowymi

tracetek

Przewód sensorowy nVent RAYCHEM TraceTek TT1100-OHP przeznaczony jest do montażu bezpośrednio pod rurami w mniej dostępnych miejscach, takich jak: podwieszane sufity kasetonowe lub piony w szachtach technicznych. Dzięki dodatkowej warstwie płaszcza z plecionego włókna, TT1100-OHP lepiej wchłania spływającą wodę.

Centrale, panele alarmowe i moduły SIM

W zależności od modelu i wariantu urządzenia te zapewniają lokalną sygnalizację stanu pracy systemu za pomocą ekranów dotykowych, wyświetlaczy LCD lub diod LED. Posiadają styki beznapięciowe do zdalnego połączenia z zewnętrznymi sygnałami alarmowymi, innymi zdalnymi panelami sygnalizacyjnymi lub systemami zarządzania budynkiem, w tym Modbus, BMS.

Centralka TS12 z graficznym interfejsem użytkownika udostępni informacje o alarmie/stanie/lokalizacji wycieków, posiada dynamiczne mapy wycieków. Zarządza danymi i wyświetla dane z sieci nawet 250 zewnętrznych modułów TTSIM oraz rejestruje zdarzenia.

Moduły alarmowe TT-SIM lokalizacji wycieku mogą monitorować do 150 metrów przewodu sensorowego. Wyświetlacz LCD wyświetli dokładną lokalizację wycieku +/- 1 metr. Urządzenia posiadają wskaźniki LED stanu oraz przekaźnik SPDT typu C. Moduł ten w wersji TTA-SIM może być również umieszczony w trwałej obudowie poliwęglanowej sprawdzającej się w trudnych warunkach, która posiada alarm akustyczny o głośności 60 dB z przyciskiem wyciszenia.

alarm wyciek wody
lokalizacja wycieków wody

DYSTRYBUCJA I MONTAŻ: DOLEJSZ

Zapisz się na bezpłatny newsletter