01 CYBERATON: umowy dzierżawy gruntu w celu budowy farm pv

21/10/2022

Spółka zależna od 01 CYBERATON S.A. – TT INWESTYCJE 01 Sp. z o.o. zawarła umowy dzierżawy nieruchomości w celu realizacji budowy elektrowni fotowoltaicznych:

  • o łącznej mocy 260 MW. Podpisane umowy dzierżawy obejmują działki położone w województwie pomorskim w gminie Dębnica Kaszubska.
  • o łącznej mocy 42 MW. Podpisane umowy dzierżawy obejmują działki położone w województwie pomorskim w gminie Debrzno.
  • o minimalnej mocy 20 MW. Podpisana umowa dzierżawy obejmuje działki położone w województwie pomorskim w gminie Cewice.
  • o minimalnej mocy 150 MW.

Głównym przedmiotem działalności należącej do 01 CYBERATON S.A. spółki zależnej TT INWESTYCJE 01 Sp. z o.o. jest pozyskiwanie gruntów pod budowę elektrowni fotowoltaicznych.

Grupa Kapitałowa 01CYBERATON PROENERGY S.A. będzie prowadzić dalszy proces inwestycyjny projektów do stanu gotowości do budowy.

Zgodnie z przyjętą przez zarząd spółki zależnej strategią, projekty zostaną odsprzedane zewnętrznym inwestorom branżowym, również podmiotom z którymi już Grupa Kapitałowa ma podpisane umowy.

W ten sposób pozyskane środki finansowe posłużą rozbudowie własnego portfela elektrowni fotowoltaicznych, co wpisuje się w założenia strategiczne i działania zmierzające do umocnienia pozycji spółki na rynku producentów energii odnawialnej w Polsce.

Zobacz także: Wartość rynkowa spółek fotowoltaicznych RANKING

RE, ESPi

array(2) {
  [0]=>
  int(65559)
  [1]=>
  int(33515)
}
Zapisz się na bezpłatny newsletter