APS ENERGIA: kontrakt w Uzbekistanie

20/07/2023

APS Energia podpisała umowę z firmą ENTER Engineering PTE, generalnym wykonawcą zakładu przetwarzania gazu ziemnego o wysokiej zawartości CO2 i H2S, na dostawę przemysłowych systemów zasilania gwarantowanego prądem stałym i przemiennym. Cały projekt dotyczy budowy gazowi do przetwarzania 5 mld m3/rok gazu ziemnego ze złoża „Mustakillikning 25 yilligi”, zlokalizowanego w rejonie Surkhandarya w Uzbekistanie, należącego do Surhan Gas Chemical Operating Company.

Wcześniej spółka ENAP, należąca do Grupy APS Energia, zawarła umowę na dostawę, montaż i uruchomienie instalacji elektrycznych w ramach kontraktu na budowę elektrociepłowni opalanej drewnem odpadowym. Jej wartość sięga 3,85 mln euro. Inwestycja jest realizowana na terenie Unii Europejskiej.

Grupa od początku 2022 roku realizuje nową strategię opracowaną na najbliższe lata, która przewiduje dynamiczny rozwój przy wykorzystaniu zielonej transformacji. Zakłada ona m.in. dywersyfikację przychodów o kluczowe sektory takie jak: magazyny energii, trakcję i transport czy energetykę jądrową, przy wykorzystaniu zbudowanej pozycji na tych rynkach.

RE

array(3) {
  [0]=>
  int(71785)
  [1]=>
  int(71644)
  [2]=>
  int(32190)
}
Zapisz się na bezpłatny newsletter