Alfa Elektro zmieniła nazwę na Sonepar Polska

08/03/2024
hurtownia elektrotechniczna Sonepar Polska

Sieć hurtowni elektrycznych Alfa Elektro w lutym 2024 roku zmieniła nazwę na Sonepar Polska Sp. z o.o. Od ponad 30 lat firma jest członkiem ogólnoświatowej Grupy Sonepar i nadszedł czas, aby ten fakt podkreślić.

Przez 35 lat Alfa Elektro z jednej z tysiąca małych lokalnych firm stała się dużą organizacją cenioną zarówno przez klientów, jak i dostawców. Nieuchronnie nadszedł jednak moment, w którym firma całościowo połączyła się z Grupą. Zmiana marki na Sonepar jeszcze mocniej podkreśla przynależność do międzynarodowej organizacji.

Konsekwencja, upór, a przede wszystkim nasze wewnętrzne wartości, tak odróżniające nas od innych firm, dały nam możliwości rozwoju na wielką skalę, zachowując jednocześnie atmosferę rodzinnej firmy. Niezmiennie będziemy trzymać się wszystkich zasad, które do tej pory nas wyróżniały – podkreśla Wiesław Romańczuk, prezes zarządu Sonepar Polska Sp. z o.o.

Dla partnerów biznesowych firmy zmianie uległa tylko nazwa spółki. Wszelkie dotychczasowe dane firmy (NIP, REGON, warunki handlowe, numer konta bankowego, adresy centrali i oddziałów, numery telefonów) nie zmieniły się.

Sonepar Polska jest wiodącym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych dla profesjonalistów. Spółka dysponuje siecią 58 hurtowni na terenie całej Polski oraz Centrum Dystrybucji w Chorzowie. Firma wchodzi w skład międzynarodowej Grupy Sonepar, która jest niekwestionowanym numerem 1 w Europie i na świecie w branży dystrybucji wyposażenia elektrycznego.

SONEPAR, fot. Sonepar

Zapisz się na bezpłatny newsletter