Hurtownia elektrotechniczna w gronie odpowiedzialnych firm

01/08/2023
Alfa Elektro Magazyn w Chorzowie

Sieć hurtowni elektrotechnicznych Alfa Elektro zajęła wysokie miejsce w 17. edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W klasyfikacji generalnej firma uplasowała się na 12. miejscu, a w kategorii „Handel” zajęła 4. pozycję. Alfa Elektro w Rankingu wzięła udział po raz pierwszy.

Ranking Odpowiedzialnych Firm opublikowany jest od 2007 roku. To jedyne zestawienie największych spółek działających w Polsce, ocenianych pod kątem jakości odpowiedzialnego zarządzania zgodnie z wytycznymi ESG (środowisko, społeczna odpowiedzialność, ład korporacyjny). Organizatorem Rankingu jest Koźmiński Business Hub, działający w ramach Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerem merytorycznym (odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi) jest firma Deloitte, zaś partnerem medialnym Dziennik Gazeta Prawna.

Cieszymy się, że nasze wysiłki, aby być firmą odpowiedzialną są doceniane przez niezależnych ekspertów. W centrum naszych wartości leży zrozumienie, że biznes powinien przynosić szeroko pojęte korzyści wszystkim interesariuszom, społecznościom lokalnym i środowisku. Tylko w ten sposób firma zapewnia sobie i otoczeniu, w którym się znajduje, zrównoważony rozwój i stabilizację – podkreślił Dariusz Kamiński, Sustainability Manager w Alfie Elektro.

W tym roku poziom ankiety (będącej podstawą do oceny firm) był ponownie bardzo wysoki, a pytania bardziej wymagające niż w zeszłorocznej edycji Rankingu. W ankiecie zawarto 60 pytań, w tym 10 dotyczących konkretnych wskaźników ilościowych. Pomimo tego, iż pytania stawiały poprzeczkę jeszcze wyżej niż przed rokiem, to jednak bardzo wiele firm zdołało uzyskać ponad połowę punktów, a znaleźć się w czołowej dziesiątce można było tylko wtedy, gdy zgromadziło się więcej niż 75 proc. możliwych do zdobycia punktów.

Łącznie w Rankingu wzięło udział już ponad 250 największych firm działających na polskim rynku. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach zarządzania pomiędzy firmami.

Alfa Elektro jest wiodącym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych dla profesjonalistów. Spółka dysponuje siecią 59 hurtowni na terenie całej Polski oraz Centrum Dystrybucji w Chorzowie. W 2022 roku firma zanotowała rekordowy obrót na poziomie 838 mln złotych.

Alfa Elektro wchodzi w skład międzynarodowej Grupy Sonepar, która jest niekwestionowanym numerem 1 w Europie i na świecie w branży dystrybucji wyposażenia elektrycznego. Rok 2022 Grupa Sonepar zakończyła historycznym wynikiem sprzedaży w wysokości 32,4 mld euro.

RE na podstawie materiałów Alfa Elektro, fot. Alfa Elektro

Zapisz się na bezpłatny newsletter