ASAJ utrzymuje rotację magazynów – sprzedaż wzrosła o 150 procent

21/07/2022
ASAJ dynamika sprzedaży

Dynamika sprzedaży oraz kluczowe inwestycje ASAJ

Pierwsze półrocze 2022 r. było dla firmy ASAJ bardzo dynamicznym okresem. Przedstawiamy raport tempa rozwoju spółki oraz jej najważniejszych projektów.

W I półroczu 2022 r. ASAJ rozszerzył sieć placówek sprzedażowych o nowe lokalizacje:

  • biuro handlowe w Lublinie,
  • filię z magazynem i samoobsługą w Toruniu,
  • filię z magazynem i samoobsługą w Koszalinie.

Jesteśmy w trakcie przygotowywania planu otwarć następnych filii, o których poinformujemy w kolejnych komunikatach.

Firma uruchomiła nowe Centrum Dystrybucji wyposażone między innymi w system automatycznej kompletacji zamówień AUTOSTORE, system WMS, automatyczne podajniki bębnów do maszyn przewijających. W sposób ciągły ASAJ pracuje nad optymalizacją procesów, skracaniem czasów dostarczania towarów oraz przygotowuje się do wdrożenia systemu automatycznego doboru optymalnego transportu do planowanych wysyłek.

Rozbudowa powierzchni magazynowych pozwoliła na zwiększenie stanów magazynowych o 40% względem analogicznego okresu oraz na poprawę dostępności.

Oprócz poprawy dostępności spółka pracowała nad utrzymaniem odpowiedniej rotacji magazynów, co w obecnej sytuacji częstych zmian cen produktów, pozwoliło na oferowanie klientom rynkowych warunków zakupowych.

W I półroczu 2022 r.  ASAJ osiągnął 150% dynamiki sprzedaży w stosunku do I półrocza 2021 r. W rozbiciu na kwartały wyniki przedstawiają się następująco: dynamika I kwartału do analogicznego okresu roku ubiegłego wyniosła 171%, a II kwartału 130%. W czerwcu br. sprzedaż wzrosła o 20% w stosunku do ubiegłego roku. Widać wyhamowanie segmentu detalicznego i poszukiwanie przez klientów tańszych rozwiązań. Segmenty biznesowe wciąż przekraczają dynamiki 130%.

ASAJ strategicznie stawia na dalszy rozwój sieci sprzedaży, zwiększenie liczby klientów oraz sprzedaż asortymentu z branży elektrotechnicznej, energetycznej, OZE i HVACR.

Czytaj także: ASAJ – kompleksowo i profesjonalnie

O firmie ASAJ

ASAJ to rodzinna firma handlowa wywodząca się z branży elektrotechnicznej, istniejąca na rynku od 32 lat. Dzięki długoletniemu doświadczeniu i profesjonalizmowi zdobyła bardzo mocną pozycję w branży we wschodniej i centralnej Polsce. Stały rozwój sprawia, że jej sieć stacjonarna obejmuje kolejne rejony Polski, obsługa mobilna i online jest obecna na terenie całego kraju. W maju 2022 r. zostało uruchomione nowoczesne Centrum Dystrybucji.

ASAJ

Zapisz się na bezpłatny newsletter