Siemens rozpoczyna pierwszą produkcję w Polsce

03/10/2019
fabryka 4.0

Siemens uruchamia zakład produkcyjny szaf sterowniczych wysokiej klasy. Fabryka znajduje na terenie parku logistycznego MLP Wrocław. Obiekt został odebrany przez Siemensa na początku października 2019 roku. To pierwsza inwestycja koncernu w Polsce.

Firma Siemens Polska wynajęła ok. 4000 mkw. nowoczesnej powierzchni, z tego 3200 mkw. będzie wykorzystywane na cele produkcyjne i magazynowe, a pozostałe 700 mkw. stanowią powierzchnie biurowe.

Produkcja roczna ma wynieść 1000 sztuk na rynek krajowy oraz 250 sztuk na eksport. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie blisko 150 osób.

Decyzja o ulokowaniu zakładu w Polsce zapadła w centrali Siemensa AG. Konkurowaliśmy m.in. z Czechami. Zdecydowała przede wszystkim bliskość krajowego klienta, odległość od bliźniaczej fabryki koncernu w Chemnitz oraz zaangażowanie po stronie pracowników polskiej spółki Siemensa. Cieszy mnie to podwójnie, ponieważ nie tylko rozszerzamy działalność w naszym kraju, ale istotnie zwiększamy swój wkład w rozwój Przemysłu 4.0 w Polsce – mówi Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska.

W podwrocławskim zakładzie Siemensa powstawać będą urządzenia m.in. dla przemysłu motoryzacyjnego czy maszynowego. Montowane tam szafy będą wyposażane w układy sterowania numerycznego, napędowe i inne podzespoły z oferty Siemensa.

Odbiorcami produkowanych w Polsce szaf sterowniczych będą przede wszystkim krajowe oraz niemieckie firmy. Mniejsze partie trafią natomiast do Czech, Austrii, Szwajcarii i północnych Włoch. Szafy po opuszczeniu fabryki wysyłane będą bezpośrednio do klientów specjalistycznym transportem kołowym.

Uruchomienie linii montażowych zaplanowane jest na 2020 rok.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter