Najnowsze centrum logistyczne TME pod Łodzią

08/03/2021
centrum logistyczne TME

Firma Transfer Multisort Elektronik (TME) realizuje swoją największą inwestycję – centrum logistyczne o powierzchni przekraczającej 21 tys. mkw.

TME to jeden z największych globalnych dostawców komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej. Firma istnieje od 1990 roku. We wrześniu 2019 r. odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego centrum logistycznego TME w miejscowości Gospodarz pod Rzgowem.

Biuro w nowym centrum logistycznym TME

Część biurowa nowego została otwarta na początku stycznia 2021 r. Obecnie pracuje tu 100 osób. Do dyspozycji pracowników zostały oddane do użytku nowoczesne przestrzenie typu open-space z pięknym widokiem na okoliczną zieleń, strefy relaksu z huśtawkami i konsolami do gier, a nawet profesjonalna siłownia. Latem będzie można zjeść posiłek na tarasie, a już teraz dostępna jest duża stołówka z „neonowym” sufitem.

Trwają prace w magazynie

Na terenie hali zakończono już część prac technologicznych związanych z montażem linii. Do nowej hali zostały już przeniesieni pracownicy dwóch działów magazynowych. Uruchomienie docelowego oprogramowania wraz z poprawą wydajności linii technologicznych jest nadal w trakcie. Pełne zakończenie pierwszego etapu, łącznie z uruchomieniem magazynu planowane jest na drugi kwartał 2021 r.

hala magazynowa TME
Hala magazynowa TME

Inwestycja TME to część projektu Greenfield zakładającego automatyzację części procesów, co oznacza, że ludzie i roboty będą pracować razem. W nowym centrum pojawią się maszyny pakujące czy automatyczne sortery, co pozwoli na zautomatyzowanie procesów magazynowych w 60 procentach.

Docelowo powierzchnia magazynu TME może sięgnąć 54 tys. mkw. Przekłada się to na planowane zatrudnienie, które w zależności od działania technologii może osiągnąć 2 tys. osób.

Głównym wykonawcą projektu jest firma Adamietz. Koszt pierwszego etapu inwestycji wyniósł 150 mln zł.

Zobacz także: Największe hurtownie elektrotechniczne

RE

fot. TME

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter