Większa rentowność dużych instalacji PV z odpowiednim falownikiem

20/01/2022
serwis falowników pv Fronius

Falownik fotowoltaiczny Fronius Tauro ECO jest obecny na rynku od maja 2021 r. Teraz przyszedł czas na Fronius Tauro. Pod wspólnym motto produktowym „Designed to perform” tworzą one niespotykany duet przewidziany do wydajnych kosztowo, a równocześnie elastycznych projektów. Każdy z nich oferuje wyjątkowe zalety wykorzystywane w zależności od wymagań danej instalacji PV.

Fronius Tauro jest teraz dostępny także w klasie mocy 50 kW. Solidny komercyjny falownik pomaga w jeszcze bardziej rentownej eksploatacji dużych instalacji fotowoltaicznych. Pełną moc i maksymalne uzyski uzyskuje nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach środowiska. Równocześnie użytkownik odnosi korzyści dzięki minimalnym kosztom eksploatacji całego systemu, inteligentnemu sterowaniu i otwartemu systemowi. Co nie mniej ważne, falownik ten umożliwia dużą dowolność w projektowaniu instalacji, a dzięki swojej zrównoważonej konstrukcji oszczędza zarówno czas, jak też pieniądze.

falownik pv Tauro Fronius
Z komercyjnym falownikiem Fronius Tauro duże instalacje PV są jeszcze bardziej rentowne.

Fronius Tauro jest dostępny w klasie mocy 50 kW. Jest wyposażony w trzy trackery MPP i obsługuje bardzo szeroki zakres napięcia wejściowego, dlatego jest przeznaczony przede wszystkim do wymagających projektów fotowoltaicznych. Tauro ECO dysponuje jednym trackerem MPP, jest wydajny, zoptymalizowany kosztowo i dostępny w klasach mocy 50, 99,99 i 100 kW.

Komercyjny falownik – wytrzymały i solidny

Obudowa o podwójnych ściankach i aktywne chłodzenie zapewniają długą żywotność i solidność, przy równocześnie pełnej mocy. Dzięki klasie ochrony IP65 i niespotykanej technologii chłodzenia falownik można zamontować nawet w niechronionym obszarze zewnętrznym i przy bezpośrednim promieniowaniu słonecznym bez dodatkowego urządzenia zabezpieczającego.

Zobacz także: Najlepsze instalacje fotowoltaiczne – wyniki konkursu

Elastyczność przy projektowaniu instalacji fotowoltaicznych

Innowacyjna architektura systemu sprawia, że Fronius Tauro jest szczególnie elastyczny przy projektowaniu instalacji. Falownik jest inteligentny, jego instalacja jest szybka, a konserwacja wydajna. W przypadku serwisowania wystarczy wymiana danego modułu mocy na miejscu. To zapewnia stabilną eksploatację i sprawia, że serwis jest szybki i opłacalny kosztowo.

Jak wszystkie produkty Fronius, także Tauro można wygodnie monitorować, sterować i konserwować przez smartfon lub na pulpicie komputera. Cyfrowe narzędzia Fronius wspierają instalatora na każdym kroku, począwszy od uruchamiania z Solar.start, poprzez monitorowanie z Solar.web, aż po wsparcie z Solar.SOS. Dzięki otwartej architekturze systemu możliwa jest także łatwa integracja komponentów firm zewnętrznych.

Dowolność w montażu

Falownik można zamontować zarówno jako wiszący na podparciu konstrukcji, jak też leżący płasko na ziemi. Komercyjne falowniki zostały zoptymalizowane do zastosowania w instalacjach o konstrukcji centralnej i rozproszonej. Tak duża dowolność w projektowaniu sprawia, że instalator zyskuje maksymalną elastyczność, co wpływa pozytywnie na koszty. Dodatkowa optymalizacja kosztów odbywa się poprzez tak zwany AC Daisy Chaining. Przy tym dzięki połączeniu falowników redukowane jest zapotrzebowanie na komponenty dodatkowe i okablowanie.

FRONIUS

Zapisz się na bezpłatny newsletter