Fotowoltaiką handluje się inaczej

13/05/2020
moduł fotowoltaiczny i logo hurtowni Kwant

W związku z dużym zainteresowaniem fotowoltaiką na rynku, hurtownia artykułów elektrotechnicznych Kwant poszerzyła ofertę o panele fotowoltaiczne. Sieć handlowa Kwant rozsiana jest po całej Polsce, co daje duże możliwości w zakresie dystrybucji – klient może zamówić towar online i odebrać go w wybranej placówce.

Kwant Hurtownie Elektryczne Sp. z o.o. to dynamicznie rozwijająca się hurtownia elektrotechniczna w Polsce. W 2019 r. Kwant HE zakończył dwuletni okres konsolidacji. Z pięciu różnych firm powstała jedna organizacja, posiadająca 19 punktów sprzedaży na terytoriom Polski, magazyn centralny w Lisiej Górze pod Tarnowem oraz centralę administracyjną w Ostrołęce. Kwant HE dociera również do swoich klientów poprzez platformę e-commerce.

Zobacz także: Pierwsza w Polsce konsolidacja hurtowni elektrotechnicznych

Fotowoltaika to stała oferta

Kwant HE ma w ofercie oprócz podstawowych materiałów elektrotechnicznych również systemy monitoringu wizyjnego, systemy alarmowe, centralne odkurzacze, napędy do bram oraz systemy fotowoltaiczne.  W 2018 r. Kwant HE zrealizował pierwsze znaczące zamówienia w zakresie fotowoltaiki, dostarczając zabezpieczenia, okablowanie oraz konstrukcje pod moduły. Pojawiły się również pierwsze realizacje kompletnych systemów fotowoltaicznych. W 2019 r. Kwant HE wprowadził elementy systemów PV do stałej oferty dostępnej w swoich punktach sprzedaży stacjonarnej oraz na platformie internetowej.

Fotowoltaika to konieczny element oferty hurtowni elektrotechnicznej

Fotowoltaika to innowacyjna technologia. Handel fotowoltaiką wymaga zarówno dobrych produktów jak i wiedzy technicznej. Kwant HE wciąż uaktualnia i poszerza swoją ofertę, aby sprostać wymaganiom rynku. W sprzedaży znajdują się panele PV polskiej produkcji. Firma jest również bezpośrednim importerem paneli zagranicznych. Dobrej ofercie towarzyszy solidne wsparcie techniczne – kadra pracownicza została przeszkolona pod względem obsługi klienta.

Kwant dba o ciągły rozwój

Kwant HE to solidny partner biznesowy dla wiodących na rynku dostawców i odbiorców. Po skutecznie przeprowadzonej konsolidacji firma jest na etapie wzmacniania swojej pozycji. Dlatego konieczny jest ciągły rozwój oferty produktowej.

W związku z bardzo szybkim rozwojem sprzedaży systemów fotowoltaicznych w naszej sieci, w 2019 r. podjęliśmy rozmowy o stałej współpracy z kilkoma polskimi producentami oraz importerami tych systemów. Efektem naszych rozmów było podjęcie współpracy na zasadach autoryzowanego dystrybutora firmy ML System oraz rozpoczęcie dystrybucji paneli firmy Bruk-Bet PV w marce BB ECO. Rynek fotowoltaiki w Polsce nieco różni się od rynku materiałów elektrotechnicznych, którymi handlujemy od ponad 20 lat. Jest jednak jeden mocny punkt wspólny, który dał nam możliwość włączenia fotowoltaiki do naszej oferty: klient-instalator  – mówi Paweł Kijak, dyrektor zarządzający Kwant HE.

Nie tylko panele fotowoltaiczne

W 2020 r. spółka planuje w dalszym ciągu rozwijać handel fotowoltaiką, poszerzając ofertę o nowych producentów poszczególnych elementów systemu oraz rozbudować ofertę o systemy magazynowania wyprodukowanej energii. 

www.kwant.net.pl

www.mezoko.com

Odwiedź hurtownię Kwant na FB

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter