Nomad Electric powołał nowego dyrektora technicznego

04/01/2024
Łukasz Lech dyrektor techniczny Nomad Electric

Nowym dyrektorem technicznym w Nomad Electric został Łukasz Lech. Będzie odpowiadać za realizację procesu budowy farm fotowoltaicznych w formule „pod klucz” oraz będzie sprawować nadzór nad działem projektowym, przyłączy kablowych SN, formalno-prawnym oraz energetyzacji.
W portfolio projektów EPC spółki znajduje się obecnie ponad 440 MWp.

Łukasz Lech ma wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej. Przed transferem do Nomad Electric był inspektorem nadzoru inwestorskiego w R.Power. W latach 2016-2021 w spółce Lamel Rozdzielnice był pełnomocnikiem zarządu ds. lean management, a wcześniej zajmował stanowisko kierownika budowy oraz działu SN. W początkowych latach swojej kariery zawodowej pracował jako asystent projektanta instalacji elektrycznych dla m.in. spółki CES realizującej budowę  Stadionu Miejskiego we Wrocławiu w związku z UEFA EURO 2012.

Z wykształcenia jest magistrem inżynierem i absolwentem Politechniki Gdańskiej, studiował na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki na kierunku Elektroenergetyka.

Posiada uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych do projektowania oraz kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń.

Ukończył także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej z Lean Management i w tej specjalności posiada także certyfikat Kaizen Coach sygnowany przez Kaizen Institute. W marcu 2024 ukończy studia Executive MBA w Koźmiński Business School.

RE, fot. Nomad Electric

Zapisz się na bezpłatny newsletter