Seria rozdzielnic ELEGANT rozszerzona o nowe modele trzyrzędowe

13/07/2022
rozdzielnice Elegant Elektro-Plast Nasielsk

Rozdzielnice mieszkaniowe ELEGANT firmy ELEKTRO-PLAST Nasielsk to bezpieczeństwo, ergonomia, nieinwazyjny wygląd i nowoczesność. Teraz także w wersji 3×12.

ELEGANT to nowoczesna i popularna grupa rozdzielnic, produkowanych przez firmę ELEKTRO-PLAST Nasielsk, dostępnych zarówno w wersji podtynkowej RP, jak i natynkowej RN. Seria ta cechuje się nie tylko wysoką jakością zastosowanego białego (RAL9003) tworzywa, ale i dobrą ceną. Jest przeznaczona przede wszystkim dla budownictwa mieszkaniowego, tak wielo-, jak i jednorodzinnego.
Rozdzielnice ELEGANT są oferowane w wariantach elektrycznych i multimedialnych, zgodnie z krajowym rozporządzeniem odnośnie przyłączy teletechnicznych.

Nowo wprowadzone modele ELEGANT mają układ 3×12 i wszystkie zalety pozostałych wariantów z serii. Szczególnie wygodny jest opatentowany system zamykania drzwi wykorzystujący zamek typu „push-click”, choć możliwe jest też zastosowanie zamka z kluczem i łatwego zaplombowania. Wysoka wytrzymałość i szczelność rozdzielnic są potwierdzone spełnieniem stopni ochronności IP40 i IK07, a bezpieczeństwo użytkowania jest podwyższone dzięki II klasie ochronności elektrycznej. Rozdzielnice można łączyć w zestawy, tworząc spójną konstrukcję z rozdzielnicami 2×12.

Wersja multimedialna jest dostarczana ze specjalnymi płytami do montażu aparatury teletechnicznej i z patch-panelem z gniazdem zasilającym. Drzwi wykonane z tworzywa o niskiej tłumienności fal nie ograniczają zasięgu sieci Wi-Fi, zainstalowanych wewnątrz urządzeń.

Wersja elektryczna ma wyjmowaną osłonę modułów i standardowo pozwala na ich numerowanie. Wyjmowany jest też podzespół szyn TH, co jest jednym z czynników znacząco poprawiających ergonomię montażu. Standardowym wyposażeniem rozdzielnicy są terminale N+PE z zaciskami śrubowymi. Jeżeli zachodzi taka konieczność można skorzystać z dodatkowych terminali N. Jako opcję producent przewidział możliwość zastosowania terminali N+PE z zaciskami bez śrubowymi.

Wszystkie wymienione cechy sprawiają, że seria rozdzielnic ELEGANT firmy ELEKTRO-PLAST Nasielsk łączy bezpieczeństwo, ergonomię, nieinwazyjny wygląd i nowoczesność – cechy bardzo pożądane w budownictwie mieszkaniowym.

ELEKTRO-PLAST Nasielsk

Zapisz się na bezpłatny newsletter