Jak uzyskać nowoczesny wygląd instalacji? Czarny osprzęt hermetyczny HERMES

28/04/2022
osprzęt hermetyczny natynkowy Hermes Elektro-Plast Nasielsk w kolorze czarnym

Niezawodność w elektryce to kwestia podstawowa. Dla profesjonalistów jest tak ważna, że wydają się być tradycjonalistami – zazwyczaj z zasady wolą sięgać po sprawdzone przez lata produkty, niż ryzykować przetestowanie czegoś nowego. Czy to oznacza, że wybierając dobrego elektryka nie mamy szans na uzyskanie nowoczesnego wyglądu instalacji? Niekoniecznie! Firma ELEKTRO-PLAST Nasielsk znalazła rozwiązani tego problemu.

logo elektro-plast nasielsk

Osprzęt hermetyczny natynkowy HERMES – sprawdzona jakość w nowym wydaniu

HERMES to seria hermetycznego, natynkowego osprzętu elektrycznego, na którą składają się łączniki i gniazda. Produkowana od lat stanowi w pełni sprawdzone rozwiązanie, cenione przede wszystkim za trwałość i dobry stopień ochronności IP44. Dzięki niemu instalacja jest zabezpieczona przed wodą i kurzem w stopniu wystarczającym na potrzeby montażu w niektórych miejscach na zewnątrz np. tarasy zabudowa zewnętrzna rekreacyjna, miejsca wymagające gniazda natynkowego na zewnątrz jak również wewnątrz budynków, czyli przede wszystkim pralnie, piwnice czy parkingi.

Nowy kolor – nowe możliwości

Ogromna popularność tej serii produktów oraz głosy klientów sprawiły, że producent zdecydował się rozszerzyć swoją ofertę o nowe warianty kolorystyczne, aby wpasować się w praktycznie wszelkie aranżacje wnętrz. Do dotychczasowych kolorów obudów, tj. białego i brązowego, jakiś czas temu dołączył nowocześnie wyglądający wariant antracytowy, a teraz wprowadzono właśnie nowość – wersję czarną. Ma nie tylko minimalistyczny wygląd, lecz również świetnie wpasowuje się do modnych w ostatnim czasie, czarnych wnętrz. Alternatywnie może stanowić element silnie kontrastujący ze ścianą, gdzie wraz z czarnymi przewodami będzie nadawać prawdziwie industrialnego charakteru loftom.

HERMES osprzęt natynkowy hermetyczny
HERMES – hermetyczny natynkowy osprzęt elektryczny
ELEKTRO-PLAST Nasielsk

Kluczowe parametry

Łączniki natynkowe serii HERMES są dostępne w kilku wersjach, w tym pojedynczych, podwójnych, jedno- i dwubiegunowych, a także zwiernych, np. do sterowania dzwonkiem. Pozwalają na przesył do 10 A prądu o napięciu sieciowym. Mają standardowe wymiary i niektóre z modeli występują w wersjach podświetlanych.

Gniazda natynkowe są oferowane w układach 2P+Z, 2x2P+Z i 3x2P+Z. Dopuszczalny prąd wynosi 16 A. Można je nabyć w wersji standardowej (francuskiej) lub Schuko, cieszącej się coraz większą popularnością na naszym rynku.

Wśród modeli czarnych serii HERMES można też znaleźć zestawy, składające się z łącznika zintegrowanego z pojedynczym lub podwójnym gniazdem.

gniazdo podwójne hermetyczne natynkowe Hermes EPN
Osprzęt hermetyczny HERMES – gniazdo natynkowe podwójne czarne
ELEKTRO-PLAST Nasielsk

Polecane zastosowania

Osprzęt instalacyjny serii HERMES firmy ELEKTRO-PLAST Nasielsk jest z powodzeniem używany zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jest polecany przede wszystkim do hal garażowych, pralni, magazynów i pomieszczeń gastronomicznych, lecz także świetnie sprawdzi się w niebanalnych wnętrzach – wszędzie tam, gdzie konieczne jest zapewnienie niezawodnej ochrony przed pyłem i wilgocią. Producent co jakiś czas rozwija swoją ofertę, dodając do niej nowe warianty kolorystyczne, utrzymując stałą, niezwykle wysoką popularność tej rodziny gniazd i łączników wśród polskich instalatorów. Nowa, czarna barwa jest właśnie przykładem kolejnego rozszerzenia oferty by spełnić najnowsze, ewoluujące potrzeby klientów.

ELEKTRO-PLAST NASIELSK

Zapisz się na bezpłatny newsletter