Najlepsze instalacje fotowoltaiczne 2020

03/12/2020
instalator PV Fronius

Firma Fronius zorganizowała po raz czwarty konkurs na najlepsze instalacje fotowoltaiczne. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas 5. Konferencji Partnerów Serwisowych Fronius 5.FSP, która odbyła się 26 listopada 2020 r.

Konferencja Partnerów Serwisowych Fronius

Z uwagi na pandemię 5. Konferencja Partnerów Serwisowych Fronius odbyła się w trybie online. Na platformie, z której konferencja była emitowana zarejestrowało się 237 osób, a 184 partnerów wzięło udział w 7-godzinnym spotkaniu, co stanowi frekwencję na poziomie aż 78%.

To cykliczne wydarzenie stanowi okazję do zaprezentowania wielu interesujących wykładów poświęconych kwestiom technicznym, nowościom i wsparciu marketingowemu firmy Fronius oraz do przedstawienia ciekawych prezentacji zaproszonych gości specjalnych z Fronius International  i z zaprzyjaźnionych firm eksperckich.

Podczas Konferencji dużo uwagi poświęcono bezpieczeństwu pożarowemu instalacji fotowoltaicznych w kontekście nowych przepisów oraz nowościom produktowym firmy Fronius.

Tradycyjny konkurs na najlepsze instalacje fotowoltaiczne

Tradycyjnie został  rozstrzygnięty konkurs na najlepsze instalacje fotowoltaiczne 2020 z falownikami Fronius aż w 3 kategoriach: „Najlepsza instalacja domowa”, „Najlepsza instalacja przemysłowa” oraz „Najlepsza instalacja z zarządzaniem energią”. Do konkursu nominowano 14 inwestycji, a 9 zostało wybranych przez uczestników w drodze głosowania w trakcie konferencji. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody o łącznej wartości ponad 30 tys. zł. W tym roku nagrodzone zostało także najlepsze zdjęcie referencyjne 2020 z falownikiem Fronius.

Najlepsza instalacja PV domowa

Pierwsze miejsce: Eko-Solar Sp. z o.o.

Wielkość instalacji 40,0 kWp. Ze względu na bardzo wysokie napięcia pojedynczego modułu (aż 75,6 Voc) instalacja wymagała wielu analiz, obliczeń oraz optymalizacji w celu uniknięcia zacienień, możliwości połączeń różnych kątów nachylenia połaci oraz połączeń w długie łańcuchy i użycia 3 falowników. Właściciel zdecydował się na montaż dodatkowego licznika Fronius Smart Meter w celu prześledzenia zużycia obiektu oraz zoptymalizowania urządzeń domowych do produkcji z instalacji.

Drugie miejsce: Sun One Piotr Mikos. Trzecie miejsce: Eovia Piotr Beer

Najlepsza instalacja PV przemysłowa

Pierwsze miejsce: Bison Energy Sp. z o.o.

Na dachu zainstalowano 1509 szt. modułów fotowoltaicznych polskiego producenta firmy Selfa, które zostały umieszczone na systemie montażowym firmy Corab. Na potrzeby realizacji projektu dokonano opinii konstruktorskiej i w kooperacji z producentem określono wielkość balastu użytego na potrzeby właściwego dociążenia konstrukcji. Instalacja została wyposażona w: 16 szt. falowników Fronius ECO 25.0-3-S oraz 1 szt. falownika Fronius Symo 10.0-3-M

Drugie miejsce: SunSol Sp. z o.o. Trzecie miejsce: Dom Serwis Małgorzata Bębenek

Najlepsza instalacja PV z zarządzaniem energią

Pierwsze miejsce: SunOne Piotr Mikos

Inwestor to osoba niezwykle świadoma korzyści wynikających z wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Ze względu na duże zapotrzebowanie na energię elektryczną wynoszącą 34000 kWh w skali roku, wynikające m.in. z użytkowania centrali wentylacyjnej oraz technologii basenowej, nakreślił plan na pokrycie 100% potrzeb energetycznych przez energię wytworzoną z fotowoltaiki.

Drugie miejsce: Eovia Piotr Beer. Trzecie miejsce: Pro-Sun Sp. z o.o.

Najlepsza fotografia instalacji PV

Firma SunSol Sp. z o.o.

Firma Fronius serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom, prelegentom i przedstawicielom mediów branżowych za wsparcie i obecność na V Konferencji FSP.

RE na podstawie materiałów Fronius

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter