Najlepsze instalacje fotowoltaiczne 2020

03/12/2020
instalator PV Fronius

Firma Fronius zorganizowała po raz czwarty konkurs na najlepsze instalacje fotowoltaiczne. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas 5. Konferencji Partnerów Serwisowych Fronius 5.FSP, która odbyła się w 26 listopada 2020 r.

Konferencja Partnerów Serwisowych Fronius

Z uwagi na pandemię 5. Konferencja Partnerów Serwisowych Fronius odbyła się w trybie online. Na platformie, z której konferencja była emitowana zarejestrowało się 237 osób, a 184 partnerów wzięło udział w 7-godzinnym spotkaniu, co stanowi frekwencję na poziomie aż 78%.

To cykliczne wydarzenie stanowi okazję do zaprezentowania wielu interesujących wykładów poświęconych kwestiom technicznym, nowościom i wsparciu marketingowemu firmy Fronius oraz do przedstawienia ciekawych prezentacji zaproszonych gości specjalnych z Fronius International  i z zaprzyjaźnionych firm eksperckich.

Podczas Konferencji dużo uwagi poświęcono bezpieczeństwu pożarowemu instalacji fotowoltaicznych w kontekście nowych przepisów oraz nowościom produktowym firmy Fronius.

Tradycyjny konkurs na najlepsze instalacje fotowoltaiczne

Tradycyjnie został  rozstrzygnięty konkurs na najlepsze instalacje fotowoltaiczne 2020 z falownikami Fronius aż w 3 kategoriach: „Najlepsza instalacja domowa”, „Najlepsza instalacja przemysłowa” oraz „Najlepsza instalacja z zarządzaniem energią”. Do konkursu nominowano 14 inwestycji, a 9 zostało wybranych przez uczestników w drodze głosowania w trakcie konferencji. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody o łącznej wartości ponad 30 tys. zł. W tym roku nagrodzone zostało także najlepsze zdjęcie referencyjne 2020 z falownikiem Fronius.

Najlepsza instalacja PV domowa

Pierwsze miejsce: Eko-Solar Sp. z o.o.

Wielkość instalacji 40,0 kWp. Ze względu na bardzo wysokie napięcia pojedynczego modułu (aż 75,6 Voc) instalacja wymagała wielu analiz, obliczeń oraz optymalizacji w celu uniknięcia zacienień, możliwości połączeń różnych kątów nachylenia połaci oraz połączeń w długie łańcuchy i użycia 3 falowników. Właściciel zdecydował się na montaż dodatkowego licznika Fronius Smart Meter w celu prześledzenia zużycia obiektu oraz zoptymalizowania urządzeń domowych do produkcji z instalacji.

Drugie miejsce: Sun One Piotr Mikos. Trzecie miejsce: Eovia Piotr Beer

Najlepsza instalacja PV przemysłowa

Pierwsze miejsce: Bison Energy Sp. z o.o.

Na dachu zainstalowano 1509 szt. modułów fotowoltaicznych polskiego producenta firmy Selfa, które zostały umieszczone na systemie montażowym firmy Corab. Na potrzeby realizacji projektu dokonano opinii konstruktorskiej i w kooperacji z producentem określono wielkość balastu użytego na potrzeby właściwego dociążenia konstrukcji. Instalacja została wyposażona w: 16 szt. falowników Fronius ECO 25.0-3-S oraz 1 szt. falownika Fronius Symo 10.0-3-M

Drugie miejsce: SunSol Sp. z o.o. Trzecie miejsce: Dom Serwis Małgorzata Bębenek

Najlepsza instalacja PV z zarządzaniem energią

Pierwsze miejsce: SunOne Piotr Mikos

Inwestor to osoba niezwykle świadoma korzyści wynikających z wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Ze względu na duże zapotrzebowanie na energię elektryczną wynoszącą 34000 kWh w skali roku, wynikające m.in. z użytkowania centrali wentylacyjnej oraz technologii basenowej, nakreślił plan na pokrycie 100% potrzeb energetycznych przez energię wytworzoną z fotowoltaiki.

Drugie miejsce: Eovia Piotr Beer. Trzecie miejsce: Pro-Sun Sp. z o.o.

Najlepsza fotografia instalacji PV

Firma SunSol Sp. z o.o.

Firma Fronius serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom, prelegentom i przedstawicielom mediów branżowych za wsparcie i obecność na V Konferencji FSP.

RE na podstawie materiałów Fronius

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter