Falowniki ze zintegrowaną funkcją zasilania rezerwowego

05/11/2020
falowniki GEN 24 Plus Fronius

Nowa rodzina produktów dostępna w ofercie firmy Fronius

Fronius GEN24 Plus to wszechstronny falownik fotowoltaiczny, niezależnie od tego, czy jest on stosowany w połączeniu z systemami magazynowania energii, zasilania awaryjnego, ogrzewania czy e-mobilności.

Maksymalna niezależność dzięki niestandardowym wariantom zasilania awaryjnego

Dzięki Fronius GEN24 Plus bezpieczeństwo energetyczne w domu nie jest już tylko kwestią kosztów: niezależnie od tego, czy akumulator został zainstalowany razem z systemem PV czy będzie dodany na późniejszym etapie – GEN24 Plus zawsze gwarantuje optymalne rozwiązanie zasilania rezerwowego.

Możliwe są dwie konfiguracje:

  • pełna, w której układ styczników odseparowuje instalację od sieci elektroenergetycznej, a falownik zasila odbiorniki w budynku w trybie wyspowym (off-grid). W przypadku Symo Gen24 Plus będzie to pełne zasilanie trójfazowe;
  • uproszczona – gdzie zasilane jest gniazdko 1-fazowe mocą do 3kW. Układ taki jest gotowy do pracy niemalże bezpośrednio ze specjalnego wyjścia PV Point znajdującego się w falowniku.
Rys. 1. GEN24 Plus gwarantuje optymalne rozwiązanie zasilania rezerwowego w dwóch wariantach.

Wypróbowane i przetestowane funkcje są uzupełnione przez inteligentne innowacje

Nowa rodzina Symo GEN24 plus charakteryzuje się kilkoma innowacyjnymi rozwiązaniami:

  • PV Point – zintegrowane podstawowe zasilanie rezerwowe. Jednofazowe gniazdko do 3kW;
  • Zarządzanie energią – 4 cyfrowe wejścia/wyjścia pozwalają zarządzać kilkoma odbiornikami w celu zwiększenia stopnia zużycia energii na potrzeby własne.
  • Technologia Multi Flow – równoległe przepływy energii z instalacji fotowoltaicznej do zasilania gospodarstwa domowego przy jednoczesnym ładowaniu lub rozładowywaniu akumulatora, nawet w przypadku zasilania w trybie awaryjnym;
  • Dynamic Peak Manager – optymalna wydajność, nawet jeśli moduły są częściowo zacienione. Algorytm wyszukiwania globalnego punktu mocy maksymalnej daje zwiększone uzyski z instalacji;
  • SuperFlex Design – maksymalna swoboda w projektowaniu systemu PV: zarówno szeroki zakres napięć wejściowych, jak i duże wartości prądów wejściowych (do 12.5A na jeden łańcuch);
  • Solar.web – platforma do monitorowania i analizy pracy instalacji fotowoltaicznej;
  • Standaryzowane interfejsy – Modbus RTU/TCP oraz JSON umożliwia łatwą integrację systemów innych firm.
PV Point

Zintegrowane podstawowe zasilanie rezerwowe – gniazdo zasilane energią podczas przerw w dostawie prądu zapewnia, że ważne odbiorniki mogą nadal działać, nawet bez akumulatora w systemie.

Prosta instalacja, uruchomienie i obsługa serwisowa

Falowniki GEN24 dzięki technologii aktywnego chłodzenia mogą być instalowane zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych (np. bezpośrednio na połaci dachu). Oszczędność czasu i kosztów montażu dzięki łatwemu systemowi mocowania na ścianie, szybkomocującym śrubom 180° oraz zaciskom sprężynowym.

Z kolei otwarte interfejsy – Modbus, JSON – ułatwiają zastosowanie komponentów innych firm, a także umożliwiają integrację zarówno z małymi systemami automatyki domowej, jak i z dużymi systemami SCADA.

Rys. 2. Prosta instalacja

Monitorowanie i zwiększanie zużycia na potrzeby własne

Fronius Solar.web daje przegląd wszystkiego, co właściciele powinni wiedzieć o swojej elektrowni. Dzięki inteligentnym licznikom Fronius Smart Meter w punkcie zasilania oraz przy kluczowych odbiornikach energii (stacja ładowania samochodów elektrycznych, bojler z c.w.u., pompa ciepła), Solar.web zapewnia wgląd w pełny profil energetyczny oraz przejrzysty przegląd zużycia energii. Informacja ta może zostać również wykorzystana, aby zoptymalizować zużycie energii za pomocą systemu automatyki domowej.

Dane techniczne Fronius GEN24

DANE TECHNICZNESYMO GEN24 PLus
Przyłączenie do sieci ACTrójfazowy 230V / 400V
Zakresy mocy6 / 8 / 10 kW
Ilość MPP-trakerów2
Stopień ochronyIP 66
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość)594 x 527 x 165 mm
Waga25 kg
Zakres napięć wejściowych (Udc min – Udc max)80 V – 1,000 V

Fronius Polska Sp. z o.o.
ul. G. Eiffel’a 8
44-109 Gliwice
tel. (32) 621 07 00
pv-sales-poland@fronius.com
www.fronius.pl/solar

Zapisz się na bezpłatny newsletter