Podwójny Red Dot dla producenta oświetlenia Lena Lighting

31/03/2022
dwie nagrody red dot dla firmy Lena Lighting

Dwie nagrody w najbardziej uznanym konkursie wzorniczym na świecie zdobyły produkty polskiego producenta oświetlenia Lena Lighting. Red Dot Design Award to najważniejsza nagroda w świecie designu, która jest symbolem przynależności do grona liderów wzornictwa.

W tym roku prestiżowe statuetki Red Dot przyznano lampom: Sizzano oraz UV-C Sterilon Flow produkowanym przez Lena Lighting. Oba nagrodzone projekty wyszły spod ręki Jakuba Zarzyńskiego, młodego, zdolnego twórcy z Poznania.

W Lena Lighting przyjęliśmy ambitną strategię łączenia wysoce energooszczędnej technologii z designem z najwyższej półki. Wiemy, że oświetlenie LED przynosi światu duże korzyści w postaci mniejszego zużycia energii elektrycznej, a także, że ludzie chcą otaczać się pięknymi przedmiotami. Postanowiliśmy więc tworzyć lampy, które łączą w sobie te wartości. Zaawansowana technologia LED, inteligentne systemy zarządzania oświetleniem i nowoczesne wzornictwo to nasze obecne kierunki rozwoju – mówi Marzena Lesińska, pełnomocnik zarządu ds. marketingu Lena Lighting.

Kompozycja klasyki i nowoczesności w lampie Sizzano

Sizzano, zaprojektowana przez Jakuba Zarzyńskiego to nowoczesna lampa z pierwiastkiem klasycyzmu. Efektem tego połączenia jest ciekawa forma, która odzwierciedla świeże i awangardowe podejście projektanta do wzornictwa.

Sizzano powstała z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Może pełnić funkcję oświetlenia ogólnego lub rozświetlać przestrzeń światłem ambientowym, kreując nastrój w pomieszczeniu. Delikatny w odbiorze wizualnym i zarazem bardzo wytrzymały i uderzenioodporny klosz to podstawowy element dekoracyjny lampy. Otulony kołnierzem prezentuje się elegancko i nadaje wnętrzu prestiżu. Miękkie światło, które emituje lampa rozkłada się równomiernie na kloszu i jest przyjazne dla oka. Nie powoduje efektu olśnienia.

Sizzano oferowane jest w dwóch rozmiarach. W większym osiąga imponujące 970 mm średnicy. Dostępne jest w różnych wariantach kolorystycznych, które pozwalają odzwierciedlić indywidualny styl przestrzeni, podkreślić osobowość użytkowników oraz inspirować do tworzenia wyjątkowych świetlnych aranżacji. Projektant przewidział również wersje lampy ze sterowaniem DALI, regulującym natężenie światła.

Lampy z rodziny Sizzano są energooszczędne i przyjazne środowisku.

UV-C STERILON FLOW – lampa do dezynfekcji w obecności ludzi

Lampa, która dzięki wykorzystaniu światła UV-C eliminuje z powietrza wirusy, bakterie i grzyby. Proces dezynfekcji odbywa się we wnętrzu urządzenia, dzięki czemu może bezpiecznie pracować w obecności ludzi. Funkcjonalność i technologia zostały tu połączone z przemyślaną, dopracowaną i estetyczną formą. Projekt konstrukcji został stworzony przez młodych polskich projektantów: Jakuba Zarzyńskiego i Przemysława Pstrokońskiego.

UV-C STERILON FLOW oddaje ideę syntezy nowych technologii i funkcjonalności z klasyczną formą oraz łagodną, ponadczasową estetyką. Jest efektem połączenia wieloletniego doświadczenia ekspertów Lena Lighting ze świeżym, spojrzeniem młodych projektantów.

UV-C STERILON FLOW jest reakcją na zmieniający się świat – nową sytuację życiową i zdrowotną, która wpłynęła na wzrost potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa.

Prosta forma i minimalistyczna obudowa sprawiają, że można ją traktować jak elegancki mebel i spójny element wyposażenia. Myślenie o świetle i powietrzu, które kojarzą się z lekkością, wpłynęło na ostateczny kształt lampy. Rezultatem jest dojrzały, subtelny design, budujący w użytkowniku poczucie komfortu i wewnętrznego spokoju. Produkt ten wygląda równie dobrze w szpitalnym pomieszczeniu, jak i w nowoczesnej, architektonicznej przestrzeni.

RE na podstawie materiałów Lena Lighting

Zapisz się na bezpłatny newsletter